| Anonima283 a întrebat:

Cu o zi inainte de ovulatie, prietenul meu mi-a atins zona vaginala(nu a penetrat) cu capul penisului. A curs o picatura de lichid preejaculator. Stiu ca poate nu trebuia dar in 22 de ore am luat escapelle deoarece imi era foarte frica. E posibil sa fi ramas?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU, NU si iar NU deoarece in conditiile descrise formarea sarcinii atat d.p.d.v. teoretic cat si practic poate fi apreciata ca fiind in proportie de peste 99% IMPOSIBILA. Fiindca NU s-a produs o penetrare efectiva a vaginului, fiindca a fost vorba de lichidul preejaculator care ''a picurat'' undeva aiurea in exteriorul vulvei, fiindca lichidul preejaculator NU contine spermatozoizi, toti cei 3 de NU de la inceputul acestui raspuns devin perfect plauzibili si corect exprimati. Multa sanatate!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a atins vaginul, inseamna ca te-a penetrat, pentru ca vaginul este 100% la interriorul corpului tau si da, doar introducand capul penisului, poti sa ramai insarcinata daca:
- tu erai in perioada fertila
- si daca, baiatul a avut o ejaculare in preabail (prin masturbare sau inca o partida de sex).
Cat priveste escapelle, are si aia o marja de eroare de 5%, caz in care, posibil nu are niic un efect in corpul tau.\

| Anonima283 explică (pentru Violleta2022):

A atins zona vaginala, nu a penetrat. Doar m-a atins la exterior. Exista un risc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima283):

Mai explic odata:
Cum vaginul este 100% in interiroul tau, nu avea cum sa atinga, decat prin introducerea penisului in vagin.
Poate te-a atins pe cap, pe burta, pe picioare...dar in burta ta, sau in pasarica ta. Nu poate sa atinga ceva, care este in totaliatate inauntrul tau, asa cum este vaginul, decat daca, il penetreaza.

| Anonima283 explică (pentru Violleta2022):

Intelege ca nu a bagat-o in vagin, doar m-a atins, nu a penetrat. Exista riscuri sa raman daca a curs doar o picatura de lichid preejaculator? Si am luat si escapelle.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima283):

Unde te-a atins fetita?
Odata ce vorbim de VAGIN, trebuie sa intelegi ca NU SE POATE atinge pe deasupra, ca vaginul este 100% in interiorul pasaricii tale.

Cum sa-ti explic ca sa intelegi?
Daca tu tii gura inchisa si buzele stranse, si-ti atingi buzele cu un morcov, crezi ca el ti-a atins limba sau nu (adu-ti aminte, tu tii buzele stranse, deci, gura este inchisa).
Asa si in cazul vaginului, daca el se afla 100% in interiroul tau (ca si limba), cum dumnezeu l-a atins, fara sa penetreze?

Inca ceva: da, se poate ramane insarcinata daca esti in perioada fertiula, si daca isi baga doar capul penisului in vaginul tau si are lichid pre-ejaculator /sau sperma. pe el (dupa o partida anterioara de masturbat sau sex).

Cat despre Escapelle si alte pastile de a doua zi, toate au o marja de eroare de 4-5%, cand pur si simplu nu-si fac efectul in corpul acelei fete/femei. Motivele nu se cunosc, dar sunt cazuri in care pastila nu a functionat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima283):

Fetita, stai tare prost la capitolul "aparat reproducator" feminim.\
Pune mana pe anatomia aia si invata, ca-i mai marea rusinea sa mai te si contrazici cu cineva, neavand habar ca vaginul nu-i la suprafata, deci nu poate fii atins, decat prin penetrare!

| Anonima283 explică (pentru Violleta2022):

Sa sti ca stiu mai multa anatomie ca tine. Tie ti-e greu sa intelegi ca nu a penetrat doar m-a atins in exterior? Nu a bagat-o. Nu a penetrat. De cate ori sa iti zic? Si ghici ce, stiam ca vaginul e in interior. Nu-s asa de proasta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima283):

Tocmai ai dovedit cata anatomie cunsoti, daca te certi cu mine de 5 mensaje incoace, dovedind taman contarriul
Eu, ca femeie si mama de copii, iti dau lectii si tu tot incapatanata esti sa pricepi!
Pentru ultima oraa iti spun fetita:
In vagin nu se poate ajunge decat prin penetrare!
Dar sa-ti fei de bine si ...sarcina usoara, daca te joci cu sula in erectie si nu ai habar ce poate sa produca.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Iti distrugi organismul cu asa ceva; iar peste cativa ani o sa-ti doresti sa nasti si sa cresti un copil sanatos

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

E imposibil, ai luat pastila aia

| asdfq a răspuns:

Clar, 22 de plozi faci

| Da5689 a răspuns:

Stai linistita