| Happiness_8100 a întrebat:

Cum a inceput povestea ta de dragoste, prin ce greutati ai trecut, care au fost momentele care te-au facut sa fii in al noualea cer? as dori sa citesc cat mai multe povesti frumoase:*

3 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Am avut o relatie doar de o vara dar a facut sa treaca timpul atat de repede, a fost super.Ne-am cunoscut pe banca unui magazin pe care ea statea cu un fost coleg si nu cunostea pe nimeni acolo, erau mai multi pe banca dar ea nu vorbea decat cu el si eu ma duceam sa iau niste suc era prea cald sa pot sta la soare fara ceva rece la stomac.Mancam gutuie parca,si fostul ei coleg era prieten bun cu mine si cand am trecut pe langa ea m-am uitat la ea era bruneta si avea ochii verzi, ma luase el de vorba si eu ma uitam la ea, ea la mine si am vorbit cu el nu stiu ce si in timpul ala intrasem la magazin si cand am iesit ea mi-a zis ca ce zgarcit sunt ei nu ii dau si i-am zis ca am muscat din ea deja si a mancat de unde am muscat eu.Si am dus-o trei zile la rand acasa, fugea fara sa o sarut nimic doar.Mi-a facut placere! zambea si fugea.A patra zi a fost altfel era seara de vara cerul plin de stele vbeam de asa timp, era o seara racoroasa.Statea in bratele mele,facea frigul sa se simta asa cald,stateam pe o piatra mare, vorbeam despre cum o sa fie vara viitoare ne mai stim unul pe altul, mai vorbim la fel.Am strans-o mai tare in brate si ea pusese capul peste obrazul meu,inchisesem ochii si tin minte ca m-a speriat si a fugit de mine am fugit dupa ea,la o fantana care curgea intruna, de unde lua toata lumea apa era ca o cada mare dar era super lucea apa de la luna si am baut apa si s-a udat pe tricou si aveam o bluza care o tineam pe gat si i-am dat-o sa o ia pe ea numai sa nu plece,mi-a zambit si m-a pupat pe obraz si a zis ca nici ea nu vrea sa plece. Apoi s-a pus ea pe piatra si eu in bratele ei si crede-ma frig,ploaie,nu m-as fi miscat de acolo,am inceput sa glumim,sa radem,aveam atatea subiecte si a trecut timpul asa repede era trei dimineata,ei ii era somn eu eram obosit venisem de la munca,dar cand ma prindea somnul,spunea ea ceva si ma trezea,doar daca ii auzeam vocea prindeam viata,stiam ca e tarziu si era obosita,vorbeam de ore si nu mai trebuia sa imi spuna,vedeam deja dupa ochii ei ca era obosita si vroia sa se duca la somn,asteptam doar sa imi spuna dupa ce respira adanc,chiar daca nu vroiam sa plece,urma sa imi zica noapte buna,ne-am ridicat si ea mergea cu spatele eu eram in fata ei o tineam de mana si imi zambea,nu mai auzeam nimic doar pe ea, si apoi venea ea spre mine eu mergeam inapoi, si radeam ce facem? dormim sau ramanem aici amundoi.Ma sarutat pe obraz si credeam ca pleaca,dar nu, m-a sarutat si mi-a zis de ce nu ne-am intalnit mai devreme, i-am zis ca decat sa nu ne fi cunoscut mai bine acum ca oricand.Si ea a zambit si am calcat pe o piatra si am cazut jos ea a venit peste mine m-am tinut de mana ei si am sarutat-o pe buze si nu am vrut sa ne oprim,incepuse sa se simta frigul,dar numai din cauza ca asta vroiam eu sa simt,parul ei cret si brunet,imi pierdeam mana in el si mirosea asa frumos,dar a iesit bunica ei cu matura ca auzea rasete si a venit spre mine ca ce am cu nepoata ei,ea radea si eu ii spuneam bunicii ca daca se mai ia mult de mine s-ar putea sa ma mut la ea si atunci sa o vad ce imi face,a plecat in casa si a zis sa nu mai stea mult.A venit spre mine ea, m-a pupat pe obraz, Bine ne auzim maine.Pa! In mintea mea, ce e asta acum o clipa..., dar ea plecase.Ma duceam spre casa cu mii de semne de intrebare in minte si a venit dupa mine, uitasem bluza la ea.Si m-a luat in brate ma acoperit cu bluza mea si mi-a zis de ce sa plecam asa devreme, m-am intors si ne-am sarutat mult mult timp, Se auzea apa cum curgea si vantul cum batea in padure.Si dupa seara aceea nu era zi sa nu ne vedem,oriunde ma duceam era si ea cu mine,eram cu ea oriunde,petreceri si ne intelegeam asa de bine.Dar a trebuie sa plecam,ea la facultate eu la liceu.I-am dat mesaj dimineata la sase ca asa trebuia sa plec,mi-a raspuns imediat si ea era la poarta, m-am dus cu ea spre microbuz si na am stat pe drum mult cu ea si a trebuit sa fug dupa microbuz, ea s-a intors cu spatele si nici azi nu am aflat daca a plans sau nu.I-am dat mesaj cu : Te vad pe tine in orice chip pe care nul cunosc.Si toti sunt numai straini.Si mi-a dat si ea dar nu mai stiu ce mesaj.Si a plecat ea dupa masa la facultate si numarul ala a ramas la bunica ei si nu am mai aflat nimic de ea, doar ca a terminat facultatea. Sper sa nu adormi citind.laughing

| Adelina_7468 a răspuns:

Povestea mea de dragoste (prima) a inceput foarte greu si s-a terminat la fel. Aveam 15 ani si stateam pe Mirc, pe vremea aia era inca pe val. Bineinteles ca imi pierdeam timpul, dar ma si amuzam de toate prostiile spuse de toti incultii. Dintr-o data apare un anume tip Vali care parea sa aiba cu totul alte intentii. A inceput sa ma intrebe unde fac revelionul si alte lucruri cu acest pretext (mai tarziu aveam sa aflu ca asta era una dintre tacticile lui). Timp de vreo 6 luni am trecut prin multe stari mai mult sau mai putin oribile, el facandu-ma sa ma gandesc numai la lucruri frumoase, promitandu-mi ca va petrece revelionul cu mine, dar gasindu-si pe altcineva. Dupa toate astea a venit vara, si-a cerut iertare (l-am iertat ca de fiecare data) si a inceput totul. A fost frumos o perioada. Totul a durat 3 ani si jumatate, aproximativ, dar s-a ajuns la niste lucruri oribile si s-a sfarsit destul de incorect.
Sfatul meu pentru cei tineri este sa nu aiba incredere in nimeni si sa nu ierte pe nimeni mai mult de 3 ori.

| Loredana_7953 a răspuns:

Aveam 15 ani, era prima zi din vacanta semestriala, am iesit cu niste colegi la un suc insa printe ei se afla si cel care a urmat sa-mi fie iubit timp de 2 ani(nu eram colegi,era coleg de echipa la fotbal cu unul din colegii mei). Dupa ce am iesit de la suc nea invitat pe toti la el acasa deoarece era singur acolo am stat apropiati,ne-am sarutat si de atunci am ramas impreuna(era primul meu prieten).Ca in fiecare relatie totul era frumos la inceput! Multi ne invidiau,au inceput sa ne barfeasca, sa ne scoata povesti cum ca el m-ar si batut, ca eu fac tot ce zice el.etc(ceea ce nu era adevarat)am fost indiferenti si am trecut impreuna peste toate aratand ca ne iubit si nimeni nu ne poate desparti! Tot binele si frumosul a durat cam 7luni deoarece el s-a mutat in alta localitate insa am acceptat sa ramanem impreuna si sa ne vedem doar in weekend. Odata cu mutarea lui s-a schimbat foarte mult:imi vorbea urat,ma jignea, m-a inselat(l-am iertat), il iubeam prea mult incat sa ma despart de el! Dupa ce s-a terminat anul scolar el s-a mutat din nou aici insa eu am plecat in Grecia cele 3 luni de vacanta si la intoarcere am aflat din nou ca m-a inselat, l-am iertat din nou insa cu conditia sa se schimbe si sa se comporte frumos! Aveam 1 ani si 7 luni impreuna,nu vedeam nici o schimbare la el, am hotarat sa ma despart de el chiar daca nu accepta acest lucru si ma suna continu si isi cerea iertare si imi spunea ca ma iubeste si etc. Dupa o saptamana de la despartire mi-am gasit un alt prieten pentru a-i demonstra ca pot trai si fara el chiar daca inca il iubeam enorm! Clar ca acest lucru l-a nemultumit, ma suna din ora in ora facea tot posibilul sa ma impac cu el insa eu refuzam orice venea de la el! Au trecut 4 luni in care eu am avut alta relatie insa mai pastram lagatura cu fostul`care incarca in zadar sa ma desparta de prietenul meu si sa ma impac cu el! Nu accepta sa ma vada cu altcineva iar acest lucru l-a determinat sa intervina tot mai mult in actuala mea relatie si sa spune tot ceea ce s-a intamplat intre noi cat timp am fost impreuna si sa spune ca eu i-am zis ca il mai iubesc(ceea ce era adevarat). Toate aceste lucruri a destramat si noua mea relatie ramanand in urma regrete si pareri proaste despre mine.Acum nu mai am incredere in nici un baiat si mi-am pierdut toata increderea chiar si in mine!