| SenZoru a întrebat:

Cum a-ti reactiona daca a-ti afla ca ati fost inselat de prieten/prietena?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul depinde de tine: cat esti de disponibil/a sa ierti, si crezi ca poti reconstrui increderea pierduta? Daca decizi sa-i mai acorzi o sansa, incepe de aici: 1-incearca si intelege de ce s-a intamplat acest lucru, iar pentru a trece peste acest hop partenera\-ul va trebui sa iti raspunda sincer la toate intrebarile; 2-trebuie sa realizezi ca si relatiile de succes mai au zile grele.

Adu-ti aminte ziua in care v-ati cunoscut, daca zambesti atunci relatia merita inca salvata. Faceti-va timp pentru voi, reluati intalnirile romantice si nu discutati despre infidelitate; 3-fa alegerea de a avea din nou incredere, nu continua sa il\o controlezi, ai incredere in el\ea. Cand ar trebui sa renunti? Daca te-a inselat o data este greseala lui\ei, a doua oara este a ta.

27 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

A mai fost intrebarea asta. Si sincer... pe mine m-au revoltat raspunsurile.
http://www.tpu.ro/......ltul-alta/

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intai voi cauta sa ma conving daca e adevarat, nu am incredere in ce spun altii, apoi voi reactiona in functie de situatia respectiva...

| Sara a răspuns:

Eject!

| Silvia a răspuns:

Ori as zambi si m`as da la altul de fata cu el, ori i`as da cateva palme si un genunchi in... burtabig grin

auran
| auran a răspuns:

Sa vedem - de dat papucii nu pot pentru ca am deja 2 copii cu el
de paruit gagica nu - nu mai am varsta la care m-as fi luat de cap cu cealal ta...
cred ca l-as insela...

auran
| auran a răspuns:

Dar, tu? tu cum ai reactiona?

| lostcontrol12 a răspuns:

Cred eu ca cea mai buna solutie e s spui Stop si gata//fara prea multe comentarii.

| Munchkin a răspuns:

Nu aş mai fi capabilă să am încredere în el. Urăsc minciuna mai mult decat orice altceva pe lume. Cel mai probabil m-aş despărţi de el. Doare, dar asta e; A făcut-o o dată, o mai poate face de n ori.

| JackieSue a răspuns:

Ahhh... ce fel de scandal as face!
Dupa aceea m-as preface ca nu exista...sunt buna la asta laughing.

| Swabia a răspuns:

Cu siguranta ar avea un loc liber in cimitir!

| Viuvi a răspuns:

I-as da papucii si nu i-as arata ca-mi pasa big grin

| lacrimi a răspuns:

Adica eu sa-i ofer toata increderea mea, si ea sa-mi dea cu tifla in cap? Nu, nu, nu! I-as da mersul trenurilor, vorba cuiva de pe sitelaughing.

| sorin a răspuns:

Sper sa nu-i gaseasca resturilelaughing

| danutza a răspuns:

Poi daca ii vad impreuna ma duc pur si simplu la ei si cer sa imi faca cunostintza cu tipa...pe urma ii fac reclama si nu rea laughing ii sp tipey ca e un baiat cuminte nu umbla cu mai multe si sa aiba grija de el...imi imaginez cum se va simti el at devil
iar in caz de aflu pur si simplu si ma conving poate o sa cer niste explicatzi poate nu...sau nu mai dau nici un semn happy

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Bun deci sa zicem aflu! Sunt perfect normalawinking adica incerc sa ma autocontrolez... apoi ii zic ca vreau sa ne despartim pentru ca, cu timpul noi 2 ne'am indepartat si vrem alte experiente mai ales el tongue ii dau de inteles ca stiu cvwinking happy nu incep sa ma crizez sau sa il iau la palme! o discutzie normalawinking

| Gabry a răspuns:

As zambi ca sa nu mi se observe gelozialaughing

| SenZoru explică:

Pentru auran: sincer eu nu stiu cum as reactiona. dar pot sa spun ca un rol important il va avea "starea" in care m-as afla la acea vreme. laughing

| deluxe a răspuns:

L-as parasi in secunda urmatoare. Viata este prea scurta si nu vreau sa sufar>

| margaritar a răspuns:

In primul rand s'ar rupe sufletul in mine...in al doilea rand i'as cere explicatii in liniste acasa intre 4 ochii fara sa ma agit...in al treilea rand i'as explica cat de mult a insemnat el pentru mine si ce simt eu in momentul acela ca sa isi poata da seama ce pierde...in al patrulea rand as pleca si nu m'as mai intorce niciodata...cu durerea si iubirea in suflet as pleca stiind ca nu ma merita...(am patit'o deja) am realizat ca in lumea asta nimeni si nimic nu e mai important ca mine...eu sunt pe primul loc si mie trebuie sa imi fie bine...trebuie sa ma respect eu mai mult decat o face oricinewinking

| astrolutza a răspuns:

Pana acum am fost inselata de o singura persoana...nici nu as fi avut cum sa fiu de mai multe persoane pentru ca nu am prea avut cand sa mai fiu inselata... dar de la acea persoana imi dadeam seama din momentul in care eram inselata...si asta s-a intamplat de vreo 3 ori...eu spuneam ca m-a inselat... el facea pe suparatul si ma acuza ca nu am incredere in el... iar dupa mult timp...la un conflict mai aprins, probabil din dorinta de a ma rani mi-a spus ca m-a inselat cu 3 tipe si sa imi dea detalii( care tipa, in ce loc, in ce perioada)... iar reactia mea... un zambet ironic, calm.si am spus doar...stiam...

| aragon18 a răspuns:

As vrea sa. i prind impreuna undeva si sa il paruiesc, respectiv, s. o paruiesc cat se poate de mult devil

| Nimeni a răspuns:

Eu as incerca sa ma abtin pe cat posibil tinand cond ca ma enervez din orice... o sa tip vreo jumate de ora... o sa-l sperii putin, dar o sa treaca laughing...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"ati" nu se scrie impreuna? laughing

urat probabil ca as reactiona, mai ales daca pun suflet in relatia aia
totusi, cum nu-s genul care tzipa si face taraboi, as suferi in tacere, apoi as trece peste tongue

| teutzyk a răspuns:

As fi foarte geloasa si as cere explicatii

| aniuta a răspuns:

Mai cum voi reactioana... voi vb normal cu disnu si vom ajunge la o intalegere ce sa facem mai departe

| tianna a răspuns:

Daca as fi inselata l-asparasi fara sa stau la discutii, fara explicatii, ei nu i-as face nimic, pur si simplu as renunta la relatie, pentru ca daca a fost in stare sa ma insele, inseamna ca nu ma merita. Iert aproape orice intr-o relatie mai putin asta.

| roxyy a răspuns:

Mda...si eu am fost inselata oh go on...si nici macar nu mi-a da vreo explicatie...nu am mai vorbit cu el un an de zile ...desi suntem in aceias sc si ne intalneam zi de zioh go on...si tot el incercat sa vb cu mine... oricum asta se intampla cand nu le dai ce le trebuie... ce sa faci fiecare cu ce poate...sincer... am vrut sa o bat pe aia... dar dc sa ma cobor la nivelul ala...cum se zice de''mahalagioaca''... oricum orgoliul ii mare in mine...ma rog in majoritatea cred...happy