| JustMex a întrebat:

Cum ai proceda daca ai afla ca te-a inselat partenerul/partenera?

20 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Pa, pur si simplu. Ce dracu rost are sa te milogesti, sa stai cu cineva care s-a pisat pe increderea ta si pe iubirea ta? Chiar daca vine in patru labe pe cioburi, chiar daca zice ABSOLUT ORICE, nu merita. Trebuie sa fi tare si sa nu te lasi calcat/a in picioare. Acum na ..asta e ce as face eu, dar eu sunt mai nebun si nu imi place sa fiu batjocorit.

| Cristina45 a răspuns:

Mai intai i-as cere explicatii si m-as desparti de el si inainte sa plec i-as *** vreo cateva palme asa sa ma tina minte forever ....si as face in asa fel incat sa se intoarca la mine in patru labe iar eu sal refuz big grin

| h3r a răspuns:

I-aș spune frumos, MULȚUMESC.

| Exilee a răspuns (pentru h3r):

Ce inseamna in conceptia ta ''frumos''? Mor de curiozitate.

| h3r a răspuns (pentru Exilee):

Cum spui tu, nu mă bag în treburile tale...

| Oana92 a răspuns:

L-as parasi.

| andrei1237 a răspuns:

Buna!
Eu nu i-as face nimic dar dupa o dau in vileag in fata lumii.
Pa, pa!

| RedNose a răspuns:

Daca l-as prinde ca m-a inselat as pleca fara sa-i spui absolut nimic si inchei orice discutie cu el. Indiferenta doare cel mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te desparti de el/ea si ai terminat. Dar nu te desparci jignind acea persoana pe care pana atunci o iubeai ci ii spui "e clar ca nu tii la mine din moment ce m-ai inselat, poate aceea/acela o sa te iubeasca mai mult ca mine. Ramai cu bine" si astfel ai incheiat orice relatie si fara circ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cu drumul lui.

| Alicezzz a răspuns:

Primul lucru as purta o discutie serioasa, sa imi spuna ce anume l-a determinat sa faca acest lucru si dupa incerc sa gandesc la,, rece, sa vad daca pot trece peste, dar ar trebui sa existe sentimente si motive foarte intemeiata ca sa mai pot continua relatie si eu sa il iert, daca stiu ca nu as trece peste (cu siguranta ca nu)...tragem linei, punem punct si de la capat! Viata este mult prea frumoasa!

| Mikhtarian a răspuns:

Nici o flecma nu i-as acorda :d.
In timp ce tu ii daruiesti respect si iubire, ea numai poate de asta. ( vorbesc de feminin, caci sunt baiat, si imi e mai usor ).
N-as mai baga-o in seama niciodata.

| adywow a răspuns:

Pot suporta multe dar asta e total exclus. Daca el /ea a inselat inseamna ca a gasit ceva mai bun in alta parte as lasa-o/l-as lasa cu cel/cea cu care a facut-o

| L7w7n7d7 a răspuns:

Închei relaţia, simplu şi rapid! Fără discuţii, certuri, chestii...
Dacă amân momentul ăsta ar însemna să petrec mai mult timp cu o persoană care nu ma respectă.

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Nu l-as ierta, orice dar nu asta. Daca nu stie sa aprecieze ce are, nu merita iertarea mea.Asa consider eu.

| Stephh a răspuns:

Dacă te-ar fi iubit nu te-ar mai fi înşelatwinking. Eu m-aş despărţi de acea persoană şi aş fi ceva gen ''Mulţumesc că ţi-a bătut joc de mine. ''. Mnu. În fine, cred că deja te-ai prins happy

Răspuns utilizator avertizat
| Corynna13 a răspuns:

As pune punct relatiei. O persoana care te iubeste cu adevarat nu ar fi capabila sa te insele. Asta este parerea mea happy