| nothing67 a întrebat:

Cum ai putea evita certurile în cuplu cât mai mult posibil?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prin comunicare cu partnerul/partnera de viata!
Stati jos si discutati calmi si cu bun simt fata de celalalt, fara sa va jigniți, cautând solutii la fiecare problema.
In toate cuplurile longevive se fac compromisuri, ca relatia sa functioneze.
Cand exista dragoste adevarata si sincera, compromsurile sunt usor de facut si tinut, fiindca iti este drag sa-ti faci partnerul/partnera fericit (a).

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pentru evitarea certurilor in cuplu, exista o regula de baza: ea are intotdeauna dreptate! laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sfatul lion, stai afarălaughing

| mihai69 a răspuns:

Evitând să formezi un cuplu.

| SilentRain a răspuns:

Depinde de motiv
Ai putea lăsa de la tine și să revii pe subiect când sunteți calmii
Nu țipa, nu jignii
Ia-ți un moment tu cu tine și gândește-te la acea situație /motiv de ceartă

| Goete a răspuns:

Simplu.
Iti pui intrebarea:
Vreau sa am dreptate, sau sa fiu fericit(a)?

| Whitesnake99 a răspuns:

Comunicare.