| anonim_4396 a întrebat:

Cum alintati persoana iubita?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Draga, iubire, cariño...

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu ii spui prietenului meu: puiut, puiule, iubitule, iubitu` meu, barbatu` meu, sotu` meu, frumosu` meu, iubire, iubirea mea, gurita, ingerashul meu(asta mai rar), iubi, uby si i-am mai spus si ''viata mea'' de cateva orihee hee

Hmm... cam atatea. Oricum cel mai des folosesc: iubi, puiule, uby sau iubitu. Nu prea merg pe alinturile gen` zoolaughing(pisi, motanel, ursuletz si mai stiu eu ce x().

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Si mi-ai amintit si niste alinturi mai originale, pe care le mai folosim: my love, darling, sweetheart, my husband laughing si el imi zice mie my wife, sau my darling... Parca mi-a mai zis de cateva ori ''iubirea mea micuta'' love struck si ''mi amor'' love struck

| Ririru a răspuns:

Mie imi vin pe moment. blushing.

Cel mai des: Iubi, Iubire, Iubitu`. Nelvosule[cand e nervos.], Vacule[cand ma enerveaza rolling on the floor). ].happy

| NickiMinaj a răspuns:

Idiotul meu day dreaming sau un simplu "cretinule" spus din inima. iubirea...

| AnGeL a răspuns:

Ii gasesc o porecla pe care numai eu sa il strig

| anca13 a răspuns:

Tzitzbatting eyelashes

| СЛивка a răspuns:

Eu prefer sa-i zic : puiu, puiutu, puiule dar adesea ii zic KISUNEA...

| DarkAngel_1320 a răspuns:

Zabalos laughing

| AliceAll a răspuns:

Foloseste niste diminutive... nu stiu km sa zic
de ex: pisi, iubi, ursuletz, iepurash, iubitel, skumpitzel...