| DangerF a întrebat:

Cum ar fi mai bine sa-i spun unei fete ca imi place de ea? Sa o chem la mall sau la ceva film si sa-i spun sau sa gasesc un moment bun si sa-i spun intr-un mesaj sau in persoana (fara sa iesim undeva)

Răspuns Câştigător
| luffypk a răspuns:

Din start iti zic, spune-i in persoana. Nu trebuie sa o scoti la mall sau la un film neaparat (parerea mea), cred ca ii poti marturisi sentimentele si in timp ce va plimbati prin parc, dar indiferent de context, sa ii spui lucrurile astea fata in fata pentru ca nu prea ii dai timp de gandit si vei primi cel mai sincer raspuns (chit ca poate fi dureros sau chiar raspunsul dorit), se poate intampla sa primesti si un refuz, de asta ti-as sugera sa dai, cumva, de inteles faptul ca vrei sa discuti ceva mai serios cu ea, pentru a nu o lua prin surprindere si dupa sa primesti un refuz din cauza panicii.

2 răspunsuri:
| FantasyBoy a răspuns:

Numai in persoana se spune asa ceva(daca vrei sa ai sanse), si numai intre patru ochi, nicidecum cand e impreuna cu prietenii sau colegii ei.

| 25girl a răspuns:

O înviți în oraș, dar nu îi spui la prima întâlnire. Vorbiți, vă cunoașteți un pic. La următoarea întâlnire, dacă acceptă invitația, îi poți mărturisi liniștit sentimentele.
Dacă nu accepta o a doua întâlnire, atunci înseamă că nu te place, si o sa fi refuzat chiar dacă îi spui ce simți pentru ea
În niciun caz nu ii spui prin mesaj. Baftă