| YT_Fabi_2000 a întrebat:

Cum ar putea o relatie la distanta sa tina cat mai mult? big grin

Răspuns Câştigător
| UnNumeScurt a răspuns:

In cazul in care tu esti baiatul, din propria experienta tu ai cea mai mare responsabilitate sa sustii relatia asta. Crede-ma, vorbesc din propria experienta de 1 an. Eu am o relatie la distanta cu o fata, eu am 15 ani, ea 12. Distanta dintre noi nu este foarte mare, cam 70 km, ne-am vazut de cateva ori pana acum, si intre noi totul este la fel ca la inceput. Am auzit pe multi ca relatiile la distanta cedeaza, si ca sunt greu de intretinut, dar eu ii contrazic, sau cel putin in cazul nostru. Si referitor la intrebarea ta ''Cum ar putea o relatie la distanta sa tina cat mai mult? ''. Pai in primul rand, tu trebuie sa iti doresti sa tina pentru totdeauna, nu doar ''mai mult ''. Intelegi? Sa ii spui fetei aleia ca o vrei pentru totdeauna, sa ii spui cat de mult o iubesti, sa stai mereu cu ea. Sa ii scrii des, sa fii tu primul care ii scrie, si sa ii scrii mult sa vada ca iti pasa de ea. Si cand ii este rau sau nu se simte ok sau are ceva, sa stai sa vorbesti cu ea, sa ii fii alaturi. Incearca sa o faci geloasa din cand in cand, ca sa vezi daca si ea tine la tine, dar sa nu exagerezi cu asta ca s-ar putea sa o pierzi. Eu cu iubita mea ne-am cunoscut online, si pana in prezent avem o relatie online, intr-adevar ne e dor unul de celalalt, dar o sa ne mai vedem, si cel mai probabil o sa ma mut eu acolo la un liceu sa fiu aproape de ea. Incearca si tu seara, cand aveti amandoi timp sa vorbiti pe skype, sa va dati web, sa faceti ceva impreuna. sa vedeti un film sau sa jucati ceva, sa vorbiti despre ceva. Acum daca aceasta relatie vrei sa tina, pai in primul rand trebuie sa va si potriviti 100%, si sa va doriti amandoi asta cu adevarat. Tine minte ca relatiile la distanta sunt doar pentru cei puternici. Daca ai nevoie de un sfat, sau de sfaturi mai explicite, ma poti contacta in privat.

| Cristian0561 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Ai 15 ani si esti cu o fata de 12, rlly?

| YT_Fabi_2000 explică (pentru UnNumeScurt):

Ok. mersi mult

| YT_Fabi_2000 explică (pentru Cristian0561):

Nu sunt cu o fata de 12. wtf?

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Pedooooo

| UnNumeScurt a răspuns (pentru Cristian0561):

Wow, ce diferenta mare de varsta, nu? Un baiat din liceu sa iubeasca o fata din gimnaziu. Omg, relatia cu cea mai mare diferenta de varsta. In caz ca nu ai vazut pana acum, majoritatea cuplurilor au diferente de ani buni intre ei. Posibil si parintii tai sa aiba in relatie o diferenta de cativa ani intre ei.

| Cristian0561 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Inteleg,dar totusi fata aia are 12 ani... daca tie ti-se pare normal...

| YT_Fabi_2000 explică (pentru Cristian0561):

Ce ai ma?

| UnNumeScurt a răspuns (pentru Cristian0561):

Poate ai auzit zicala aia : Dragostea nu are varsta. Si sa stii ca sunt 2 ani jumatate diferenta intre noi. Nu stiu de ce dramatizezi atat rolling on the floor. Ma amuzi. La mine la liceu majoritatea colegelor de clasa au iubit de 18 ani, chiar 19, in cazul in care ele au 15 ani happy. Deci nu stiu ce tii se pare tie anormal. Dar depinde acum, poate tu ai alte reguli in care trebuie ca iubita ta sa aiba neaparat anii si aceeasi data cu tine, sa nu fii tu mai mare decat ea cu nici macar 1 secunda =).

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tine, am un prieten ce a avut atatea relatii si eu le-am demascat ca era prea prost si le iubea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de varsta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Într-o relație la distanță sunt fericiți toți 4.
Am avut o relație la distanță timp de un an. Eu aveam pe altcineva la Cluj, și ea avea pe altcineva la Pitești.
Ne-am văzut doar pe timpul verii. Nu cred ca o relație la distanță poate sa țină foarte mult, deoarece ai nevoie de afecțiune, ai nevoie să ai persoana aia cât mai aproape de tine.

| Ltyiiol a răspuns:

Nu-ți face griji, sunt sigură că toți patru veți fi fericiți!

| YT_Fabi_2000 explică (pentru Ltyiiol):

?

| Ltyiiol a răspuns (pentru YT_Fabi_2000):

Tu cu amanta, ea cu amantul, ce e atât de greu să îți dai seama