| Picasso a întrebat:

Cum arata baiatul perfect pentru tine? TPU uimeshte-ma detaliat!
Vreau ceva sincer: capturati "imagini" din viata de zi cu zi, sau chiar si "filme", ceva ce crezi ca iti va ticaii inimioara mai puternic!
Orice: gesturi, coprp, bla-bla-bla! vreau chiar si exemple!
FUNDA pentru cel mai "perfect baiat"

Răspuns Câştigător
| sunshine939 a răspuns:

Pai baiatul perfect...in primul sa stie sa respecte,sa aiba si alte lucruri in cap decat reproducerea,sa intre primul in restaurant,sa deschida usa la masina,sa nu uite aniversarile, sa faca complimente, sa fie sincer...si educat.si in privinta fizicului sa fie ingrijit.

19 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Bah, tu ai inclinatii spre ''barbatii perfecti''? Sau, de ce tot pui accentul pe ''perfect baiat''? rolling on the floor
Atat iti spun - om perfect nu exista; ca ne place noua sa-l consideram ''perfect'', asta e alta treaba...
Si nu stau acum sa gesticulez, bla bla... din gura, sa-ti insir aici niste umflaturi/bazaconii; mai bine cand il vei intalni tu pe ''baiatul perfect'', atunci iti vei da seama, de ce e asa - in viziunea ta!
Hai, nu-ti mai fa atatea griji! Succes la fete! tongue

| Picasso explică:

Nu sunt gay sunt curios ce anume vreti de la mos craciun!

| JeSa a răspuns (pentru Picasso):

Picasso, scuza-ma rolling on the floor dar nu te-am facut ''gay''! Reciteste-ma printre cuvinte, si intelege-ma tongue
Pa.

| Picasso explică:

laughing bine bine cum zc tu

| Lavinia218 a răspuns:

Hmmm barbatul perfect... Personajul Jack Sparrow este PERFECT pentru mine! Acum serios vorbind nu exista barbatul perfect cum de asemenea nu exista nici femeia perfecta. Poate pentru mine barbatul perfect ar fi inaltut (1.80-1.90) nici grasut nici slabut (80-90kg) ochi negrii, par brunet, gropite, DANTURA CURATA, fara vicii, cu simtul umorului, responsabil, respectuos etc. insa ceea ce eu as considera perfect poate alte persoane ar considera mediocru. In orice caz SUFLETUL este locul unde ar trebui sa cautam toti FRUMUSETEA!

| Barbie96 a răspuns:

Baiatul perfect...pentru mine ar fi un bunet cu ochii albastri happy, dar e o raritate. asa ca ma multumesc cu orice tip de baiat. care sa ma inteleg cu el, sa nu ma minta, sa ma iubesca doar pe mine, si sa nu fie chiar asa de urat...sa fie, placut.happy

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Băiatul perfect...Este un băiat simplu,dar complicat.Băiatul care preţuieşte lucrurile mărunte.Băiatul ce ştie să apecieze un vers. Băiatul ce ştie să spună că te iubeşte,când simţi că te-ai pierdut în abisul suferinţei,ce oferă o îmbrăţişare calldă când ai nevoie de consolare,ce îţi dăruieşte un sărut când buzele îţi ard de dorinţă. Băiatul care te respectă şi este capabil să-ţi ofere protecţie şi siguranţă. Băiatul în care poţi avea deplină încredere,care ştii că te iubeşte pentru ceea ce eşti,ca om,ca suflet,ca persoană,pentru ceea ce eşti,nu pentru ceea ce ai, băiatul care ştie să te respecte şi nu te foloseşte ca pe un obiect de uz personal. Băiatul ce te face să te simţi bine alături de el, băiatul ce te face să simţi că pe tine te iubeşte şi nu aleargă precum un căpcăun după 2 picioare şi o pereche de sâni, considerând că aşa este fericit. Băiatul care ştie să-ţi citească gândurile şi când nu rosteşti vreun cuvânt.Dar mai presus de toate, băiatul care este el însuşi cu fiecare pas şi nu se foloseşte de tine. Băiatul care spune sincer şi deschis ce gândeşte.Pentru un asemenea băiat, merită să dai şi sufletul din tine.Nobody4Nobody.

| bleakangel a răspuns (pentru Picasso):

Bai dc va certatii? Oricum baiatul perfect nu exista exista doar baiatul care sa iti multumeasca sufletul, cat despre fizicul lui nu conteaza findca ori cine e frumos in felul lui... mai important e caracterul si sa te iubeasca pentru ce esti nu pentru ce incerci sa fii,... si daca nu e asa inca nai gasit,, baiatul perfect"

| Picasso explică (pentru bleakangel):

Nu sunte-ti mereu multumite tongue nici noi

| bleakangel a răspuns (pentru Picasso):

A zis cineva ca trebuie sa fim multumite?

| Picasso explică (pentru bleakangel):

Aaaaa eee asa : cand nu are omul ce face! tongue

| DerFinne a răspuns:

Bai Picasso laughing vorbind ca de la baiat la baiat, ma mir de astfel de raspunsuri., toate fetele se uita la fizic, nu la caracter, ce zic ele cu "baiatul care te respecta" VRAJEALA! Voi fetelor, ati fi cu un stramb care va respecta? va spun eu ca nu.

| gabriela1hdbl a răspuns:

Pentru mine baiatul "visurilor" nu e cel care are neaparat muschi,par blond, ochii albastri sau alte aspecte fizice de genul, ar fi acel baiat care ar alerga cu mine prin ploaie, m-ar gadila, m-ar tine de mana sau m-ar ciufuli. Un baiat care m-ar intelege cand nu am chef sa ies din casa, care sa vina la mine sa imi tina companie cand e urat afara.Un baiat care mi-ar face cadouri cu valoare sentimentala si nu de sute de lei.Acel baiat care ar dori sa ma cunoasca, care sa isi dea seama cat de complicata sunt. Acel baiat care sa ma recucereasca in fiecare zi, care asculta o melodie si se gandeaste la mine. Acel baiat cu zambetul pe buze care m-ar stange tare in brate, care s-ar uita in ochii mei fara sa spuna ceva, care să aibă iniţiativă, să ma conducă atunci când as avea nevoie..Si mai ales acel baiat care sa se bucure de mine si sa inteleaga ca uneori vreau sa fiu doar o copila.

| Picasso explică (pentru FataCuChitaraMunților):

laughing, nice, Nu mai visa
Toate la timpul lor tongue

| Picasso explică (pentru DerFinne):

Hmmmm laughing

| Magher_Elena_1990 a răspuns:

Hm cum ar fi..cred "un baiat perfect!
-Fizic sa fie curat.
Nu conteaza neaparat daca este gras/slab pentru ca "daca iti place de el, ce mai conteaza".
MINCIUNA
-sa nu minta prea exagerat(cat ar minti un barbat si cate gesturi ar face. pentru a obtine acea "aventura" pff doar femeia decide daca vrea "Sa-i pice in plasa"
GESTURI
Gesturile consider a fi mici si simple. Daca sunt mai indraznete ii dai impresia fetei ca vrei doar aventura.
ASCULT-O
Incearca sa ii fi si un prieten bun, o femeie nu-l va uita foarte usor pe acel baiat care o asculta atunci cand simtea nevoia sa vb cu ea.Pt a nu fi GELOASA incearca sa ii vb orice, chiar si ca ai o prietetena buna cum au si fetele prieten bun..ideea e ca daca nu te ascunzi totul va decurge bine.
Daca pui anturajul cu baietii pe primul loc si o lasi singura mai mereu, o sa se raceasca relatia pentru ca ii dai impresia caa ea deranjeaza iar atunci ea usor usor se restrage

| Picasso explică (pentru Magher_Elena_1990):

Wooow, ti s-a pus tie pata pe intrebare asta, si ai raspuns acuma?

| Magher_Elena_1990 a răspuns:

Te-am informat laughing

| Picasso explică (pentru Magher_Elena_1990):

Woow, mc mc. Raman dator, dar momentan nu ai nici o intrebare tongue big grin