| Constantin121 a întrebat:

Cum arata lichidul preejaculator?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul preejaculator reprezinta o secretie incolora, transparenta cu consistenta aderenta/lipicoasa, fiind produs/secretat in momentul in care barbatul devine excitat si penisul sau intrat in erectie. Lichidul este produs in timpul preludiului, pe parcursul actului sexual, dar si in timpul masturbarii. Atat compozitia cat si cantitatea de secretie difera de la un barbat la altul. In momentul producerii lichidului de catre cele 2 glande Cowper acesta NU contine spermatozoizi. Multa sanatate!

| PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Corbule... denaturezi, prin omisiune... chiar daca in momentul producerii lichidul nu contine omuleti, la iesire, stii foarte bine ca Poate contine!
Si deci, pe cale de consecinta, poate produce si sarcini!

https://www.mayoclinic.org/......q-20058518

| corbulalbrosu a răspuns (pentru PsihoSex):

ESTE LA FEL DE VALABIL SI PENTRU TINE, asa cum este in cazul tuturor agaricilor ageamii care sustin si perpetueaza imbecilitatea ca o glanda SPECIALIZATA (glanda Cowper) in producerea unei anumite substante, sa reuseasca super ''performanta'' de a produce si o alta anumita substanta specifica, care este produsa strict de o cu totul alta glanda adica gonada/testiculul care produce HORMONI si SPERMATOZOIZI. Intotdeauna am specificat in mod EXPRES faptul ca NU contine spermatozoizi : ''In MOMENTUL in care lichidul preejaculator ESTE PRODUS de cele 2 glande Cowper''. Si am specificat in continuare ca : Lichidul preejaculator NUMAI/DOAR dupa ce este deversat IN URETRA, DOAR pe urma/dupa deversare. acolo IN INTERIORUL URETREI se poate CONTAMINA (adica sa intre in compozitioa sa) in urma unui proces de AMESTECARE cu resturi de SPERMA care sa mai contina SPERMATOZOIZI VIABILI. Contaminarea lichidului preejaculator cu SPERMATOZOIZI se poate produce doar ULTERIOR producerii sale. Priceput? Daca nu, atunci iti scriu si in limba maghiara. :))https://www.youtube.com/watch?v=LT02eFA5QUQ

| MihaiNicu23 a răspuns:

Este incolor iar la atingere este lipicios.