| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa am mai multa incredere in mine? sunt foarte confuza si nu prea reusesc sa ma concentrez in nimic, am avut un esec pe plan sentimental si ma simt fara EU

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o vorba:un plop in fata vintului se indoaie, nu se rupe! Mergi mai departe cu inima deschisa. Timpul videca rana si vei fi iarasi alt om.Mult noroc.

12 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Buna happy
Faptul ca uneori reusim sa fim, sa facem sau sa ne realizam o dorinta este un fapt care este de asteptat sa ne bucure. Alteori simtim ca nu reusim sa realizam ceea ce ne propunem.

Atunci oamenii devin mai tristi, mai preocupati de ei insisi, se intreaba de ce, apar multe intrebari si multe preocupari precum si sentimente contradictorii. Un intreg amestec de stari, de preocupari. Cu cat problema pe care o resimtim este mai aproape de sufletul nostru si de ceea ce suntem de fapt, cu atat ramanem mai mult prinsi in ceea ce suntem si in ceea ce ne dorim.
Faptul ca poti sa ai un esec intr-o relatie nu este foarte grav, produce suferinta, sentimentul de pierdere, regrete, frustrari, dar nu produce o dereglare proofunda a functionarii noastre psihoce. Cand acest esec este asociat cu alte stari, cu alte experiente, aceasta stare devina una problematica din punct de vedere psihic.
Draga mea, neincrederea de sine cred eu ca se diminueaza cu timpul.
important este sa crezi tu tine! sa te uiti in fiecare zi in oglinda si sa spui...SUNT CEA MAI TARE DIN PARCARE!hee hee pe bune..asa este. ajuta! laughing
Totul e sa lupti cu tine si sa te gindesti mereu ca trebuie sa incerci si ca daca incerci, sansele de a gasi o solutie sunt mai mari. big grin

| DeeaMarry a răspuns:

Te-ai gandit sa apelezi la un psiholog?
Si eu am probleme cu increderea in mine. Am mers la psihologul scolii si pot sa spun ca ma simt tot mai bine dupa fiecare sedinta. Imi deschide ochii, ma face sa vad lucrurile si din alta perspectiva.
Incearca! Nu ai decat de castigat happy

| NewSummer2013 a răspuns:

Iti revi cu timpulwinking

Fii puternica! Fi indiferenta! Sa nu-ti mai pese de nimeni si de nimic. Doar de tine...atat! Tu esti cea mai frumoasa, cea mai desteapta, cu cel mai mult succes, etc. Si atat! In rest toti sunt niste fraieri. Tu esti the best number one!

Si asa...iti recapeti increderea!winking
P.s. nu mai pune la suflet nimic, dar absolut nimic din ce se intampla in jurul tau sau de ce iti spun alti. Pur si simplu tu esti cea mai tare si nu te mai intereseaza!

(Nu te ajut sa devii o inganfta-departe de mine gandul-dar trebuie sa te ridici)

| anonim_4396 explică (pentru NewSummer2013):

Multumiri!

| MasterYoda a răspuns:

O sa-ti treaca dupa primul succes sentimental... pana atunci, f...te ce prinzi!

| anonim_4396 explică (pentru MasterYoda):

Sint fata! a doua parte e cam degradanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa te apuci de un sport / antrenament la ceva. Astea iti maresc increderea in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! in primul rand vr sa iti zic ca am observat k sunte aman2 aceeasi zodie, aceeasi zi, daca datele de aici sunt reale, in al doliea rand vr sa iti zic k te inteleg, nu 100% k nu este posibil si nici nu am cum, k suntem pers dif, nu ne stim, dar aceeasi lipsa de incredere o am si eu, nu mai zic de confuza, probleme cu iubitul meu pe care il ador pur si smplu dar asta-i viata....stii poate nu ar trebui sa dau sfaturi dar iti zic doar atat: iubeste-te pe tine,petrece mai mult timp langa cei dragi,ma refer la familie,eu de ex cand merg l bunici imi reincarc bateriile,apreciaza ce ai,k poate altii ar da sa fie in locul tau, esti sanatoasa, cemai vrei? pune in balanta ce vezi urat, rau, si ceea ce ai bun pe langa tine, hai sa incercam sa dam mai multa valoare VALORILOR! CAPUL SUS!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fapt azi e ziua mea :-) mersi mult! bafta!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La multi ani! si tye mulT noroc!

| RetardedRacoons a răspuns:

Doar un esec? 0. o. Oh dar mai ai mult de recuperat.

| anonim_4396 explică (pentru RetardedRacoons):

Aoleo, nu cred ca mai rezist :-)