| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa dau cu piciorul unor vorbe scoase de mine?cryingCredeti-ma ca sunt distrusasadIMI PIERD TOTI PRIETENIIcrying!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde de motivul pentru care esti in situatia asta si mai ales in ce proportie e vina ta.Normal ar fi sa nu iti pese de ce zice lumea dar vezi tu daca vina iti apartine in mare masura vei fi chinuita de remuscari si va dura ceva timp pana te vei vindeca.Asigura-te ca nu mai faci aceeasi greseala si a doua oara.Asta in caz ca e vina ta. Daca e vina altora... uita si iartalove struck

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Mda. e de-a dreptul nasol. Din păcate nu poţi face nimic pentru a schimba trecutul, ci doar pentru a influenţa viitorul. Începe să faci lucrurile necesare pentru a repara. Vezi cine mai e lângă tine acum, ca să ştii pe cine te poţi baza şi pe viitor. Eu îţi recomand precauţie maximă data viitoare la ce zici şi să fii atentă în general cum rezolvi situaţia asta. Să nu îngropi pe altcineva dezgropându-te pe tine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarat, e mai usor sa distrugi decat sa construiesti, e mau usor sa arunci ceva decat sa ridici.Si asta e sarcina ta acum.Sa-ti cari in carca cuvintele pe care tu insati le-ai aruncat.Noi nu putem cunoste gravitatea situatiei, nu cunoastem toate circumstantele si sa-ti spunem ceva gen:'vorbeste cu ei si daca iti sunt prieteni te iarta' ar suna pueril.Prietenia e bazata pe respect si incredere si daca acestea se pierd atunci ramanem fara fundatie. E prea fad termenul 'prieten'. Tu ai mai multa grija pe viitor, oricat ne-ar fi de greu sa invatam din greseli trebuie sa o facem.Inca o data, respectul si increderea se castiga, dar de recastigat mai greu.Multa bafta!