| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa intarzii ejacularea?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Auntocontrolul mental este singurul care iti poate intarzia ejacularea. Totul se poate ajusta in timp, cand mai capeti experinta.

| vocea a răspuns:

1. Renunta la pozitia ta preferata

Ai o pozitie preferata care te ajuta sa ajungi la orgasm garantat? Pai unde e graba? Uita de ea pentru cateva luni de zile si incearca lucruri noi. O sa fie nevoie sa te concentrezi si la altceva nu doar la ejaculare.

2. Las-o pe ea sa controleze partida

Daca stie ce vrea, las-o pe ea sa dicteze ritmul. In acel moment tu trebuie doar sa te concentrezi sa-ti pastrezi erectia fara sa ejaculezi. O sa vezi ca va fi mult mai usor sa rezisti astfel, cu ea la volan.

3. Schimba ritmul

Simti ca esti in punctul culminant? Schimba repede pozitia. Vorbeste ceva cu ea sau iesi pentru cateva secunde, moment in care te poti bucura de sanii ei sarutandu-i usor.

Sex oral inainte

Daca partenera iti face sex oral inainte de partida de sex atunci sansele sa te tina mai mult sunt foarte mari. Ideea este sa ejaculezi atunci cand ti se face sex oral.

Iar daca te masturbezi trebuie doar sa te opresti totul tine de autocontrol.

| kandaraki a răspuns:

Doar tu poti cu mintea ta, te gandesti la altceva in timpul actului sexual, te opresti putin si apoi continui, totul depinde numai si numai de tine!