| Anxiousy a întrebat:

Cum as putea sa ma despart de iubita mea, dar fara sa sufar pe urma? Sunt atatea clipe petrecute impreuna si atata timp si sigur voi suferi. dar nu se mai merita deoarece este indiferenta cu mine si nu mai ma intereseaza ca plange si isi cere scuze ca nu mai au nicio valoare, de n ori am auzit scuze si ca e pentru ultima data si iar se repeta aceleasi chestii la infinit. si ieri mi-a spus ca ma suna daca are timp sa iesim impreuna sa facem baie in piscina la mine si a spus ca nu stie daca are timp ca are treaba acasa si ca este oricum racita, si pe seara am sunat-o eu si mi-a spus ca este cu fetele la o inghetata si ca nu sta nici 2 minute(vroiam sa ii zic..parca erai racita.) si pe urma trec 2 ore o sun si e tot afara si ii spun pai aveai timp sa stai cu mine ca nu ai stat 2 minute si imi zice "da lasa-ma in pace am si eu libertatea mea ce imi tii socoteala cat stau afara?" si ma supar pentru ca ma simt mintit. imi spune daca are timp ne vedem si de fapt face altceva si nici nu ma anunta sa fac altceva,stau si o astept pe ea si ma lasa asa in soare. cand vreau sa ne plimbam cu motorul(ca sa ne vedem si noi sa mai stam impreuna) imi spune ca nu iese din casa ca are treaba,si tot eu trebuie sa o sun sa aflu ca este afara cu o fata se plimba cu scuterul. va dati seama ca raman fara cuvinte si daca ii spun ceva tot ea este cea care se supara si mereu vrea sa o intoarca sa iasa ca ea. si daca ii zic sa se gandeasca bine dupa un timp ma suna si isi cere scuze si o iert. mereu am iertat-o si zice ca nu se mai intampla si sa nu mai tot ii reprosez si sa ii spun de ceva trecut. dar daca nu o fac parca tot se intampla,cu toate ca si daca ii spun sa nu o mai faca (se supara mai rau) si tot se intampla. deci nu mai pot dar daca ma voi desparti de ea voi suferi mai mult pentru ca o iubesc prea mult si nu stiu cum sa fac sa nu sufar dupa despartire, pentru ca nu cred ca se ajunge la o cale de mijloc,mereu spune ceva si face altceva, isi da cuvantul si face altceva, imi spune ca ma suna sa iesim afara si de fapt isi suna prietenele si iese afara...ma lasa pe ultimul loc si m-am saturat si daca ii spun o intoarce sa iasa ca ea, cu toate ca eu stiu cum este adevarul. deci ce pot face? Cum sa fac?

14 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Vine un moment in care se umple paharul. happy intr-adevar singura solutie este despartirea pentru ca e neserioasa si nu ai nicio importanta in viata ei.
daca era sa ii pese pei atunci sigur isi facea timp sa te vada insa nu vrea sa va vedeti deci nu ii este dor de tine.
putin tot o sa suferi pentru ca te-ai obisnuit cu ea si o si iubesti. cand te gandesti la ea, gandeste-te la toate fazele astea pe care ti le-a facut. si decat sa suferi la infinit din cauza indiferentei ei mai bine suferi 3-4 luni apoi o sa treci peste.
dragoste fara suferinta nu exista happy
succes :*

| Anxiousy explică (pentru PrecioussGirl):

Imi este foarte greu numai sa ma gandesc ca ma despart de ea sad Imi spune ca ma iubeste dar nu imi arata si fapte. si azi a spus ca ma suna dupa ce se termina la ce se uita ea la tv, si au trecut 4 ore si tot nu m-a sunat. este neserioasa dar imi va fi foarte greu daca ma voi desparti de ea, sunt intr-o situatie asa nasoala

| PrecioussGirl a răspuns (pentru Anxiousy):

Cel putin eu asa fac... ma gandesc la persoana iubita dar cand ma gandesc cate mi-a facut si care mi-a zis pei mai bine singura decat langa o persoana care nu ma respecta si nu a apreciaza pentru ceea ce sunt.

| Anxiousy explică (pentru PrecioussGirl):

Uite am sunat-o eu acum si mi-a zis ca azi imi da cuvantul ei ca daca are timp ne vedem si pe la 1 a zis ca ma suna dupa ce se termina la ce se uita la tv nu m-a sunat am sunat-o la ora asta sa aflu ca e afara cu fetele, i-am zis sa ma lase impace ca nu mai am chef sa sufar si sa ma minta

| PrecioussGirl a răspuns (pentru Anxiousy):

Pei tocmai happy nu o mai suna. fii indiferent cu ea si da stiu ca asta este EXTREM de greu dar poate reusesti...

| Anxiousy explică (pentru PrecioussGirl):

Am vorbit acum cu ea si tot ea dramatiza si facea pe nevinovata si zicea ca ce tot ii repet aceleasi chestii, ca mai bine ne despartim decat sa suferim amandoi, si cand am auzit iti dai seama ca am ramas socat. am inchis si off zilele astea sigur voi suferi. sad

| PrecioussGirl a răspuns (pentru Anxiousy):

Si crezi ca o sa te doara mai tare daca te desparti de ea decat daca ramai cu ea si face faze din astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se întâmplă o dată, e posibil să nu se mai întâmple, dar ce se întâmplă de 2 ori, cu siguranţă se va întâmpla şi a 3 a oară.

Dacă eşti sigur că vrei să faci acest pas, fă-o, dar fără regrete.

Ştiu că e foarte greu să treci prin aşa ceva, dar ai nevoie de multă ambiţie şi răbdare.Sentimentele vor trece greu, de la sine şi mai ales dacă cunoşti pe altcineva.
Nu e sfârşitul lumii. Minciuna e printre cele mai nasoale lucruri într-o relaţie şi nu numai.
Important e ca atunci când se va sfârşi relaţia, să faci în coontinuare ce îţi place.Nu să stai în casă şi să dramatizezi.

Să ieşi afară cu prietenii, să te implici în activităţi şi/sau să cunoşti pe altcineva care să te merite.
Ştii cum se spune **Uiţi pe cineva, cunoscând pe altcineva!**

Mult succes

| ℓσνє a răspuns:

Bunahappy!
Eu spun sa te desparti de ea, orice ai face, tot vei suferi.
Risca si desparte-te de ea, si ocupa-ti si tu timpul cu ati prieteni, sau gaseste-ti o noua prietena.Joaca jocuri, ocupa-ti timpul cu activitati sau cunoaste persoane noi.
Uita de ea, nu se merita.
Bafta!
Funda?big grin

| GeannyCatty a răspuns:

Da madespartate de ea,...ce tu trebuie sa fii prostu ei? lasa ca iti gasesti pe una mai buna

| vaali13 a răspuns:

Poarta o discutie serioasa cu ea,spune-i exact ce simti,cum te simti,daca te iubeste intelege si va incercat sa se apropie din nou de tine,daca nu fii barbat si pune punct,daca, continui asa iti faci mai mult rau, parerea mea, e o incercare trecatoare, inveti din greseli si mergi mai departe

| NikoPisy03 a răspuns:

Sunt de acord cu PuffyDragutza nu meriti sa te foloseasca ea.Despartete de ea pur si simplu si daca va intreba de ce si iti va zice ca te iubeste, ii spui si tu pentru ca mereu ma minteai si doar te foloseai de mne...Stii vorba aia...Nu merita sa suferi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa suferi! Ea chiar nu merita.Deci fii tare si desparte-te de ea.

| MariaxDAndra a răspuns:

Hmm. pai zic ca inca nu ar trebui sa faci pasul asta mare( despartirea).Ar trebuii sa o lasi putin timp in pace.Nu o mai contacta. Daca o sa tina la tine ea o sa fie cea care va vrea sa te vada dupa ce iti va simti lipsa. Fa-o sa vada ce pierde daca nu te are prin preajma. Daca ramane tot indiferenta..Atunci va trebui sa treci mai departe. De suferinta unei inimi frante n-ai cum sa scapi. Insa poti incerca sa iubesti din nou si vei acoperi amintirile cu noi momente frumoase. Sper ca te-am ajutat happy

| Romy_Dibaciul_1971 a răspuns:

Eu zic ca nu mai ai ce face. oricum.o sa te pape neincrederea. O faci sau nu.tie iti va fi in änume fel". nu cauta solutii on line... nu te ajuta. ci mai degraba cauta in sufletul tau. daca nu gasesti nimic inseamna ca nu e NIMIC. dar daca gasesti altceva. spune-i-o si nu te lasa.ps: eu nu judec relatia nimanui