| Larysa690 a întrebat:

Cum as putea sa ma impac cu fostul? Inca il iubesc foarte mult chiar daca sentimentele nu sunt la fel...el ma trateaza cu indiferenta, nu ma baga in seama deloc, i-am si scris cateva mesaje dar degeaba nu ma cauta deloc si cand il vad pe strada nici nu se uita la minesadOare de ce ma trateaza ca pe ultimul om pentru ca am facut foarte multe pentru el? ..As vrea sa il sun dar parca mi-e rusine si nu stiu ce sa ii spun, dar sufar foarte mult si ma doare indiferenta lui, am incercat sa il uit dar nu pot deloc. Oare sa il sun si daca il sun ce sa ii zic?

Răspuns Apreciat de Editori
| Anaasstasssssiaa a răspuns:

Am trecut prin asa ceva și pot sa îți ofer niște sfaturi.
Știu ca e greu sa te împaci cu gândul ca pentru el nu mai însemni nimic, dar trebuie sa te gândești ca nu poți sa bati pasul pe loc, poate nu a fost sa fie sa ai o relație pentru totdeauna cu el, poate el nu e persoana potrivită pentru tine, chiar dacă acum asta ți se pare o aberație. Peste săptămâni, luni sau ani o sa dispară sentimentele față de el, iar atunci o sa stai și sa te gândești :,, Oare ce am văzut la el? Oare de ce eram înnebunită după el? Oare de ce?"
Trebuie sa ai răbdare, sa înveți ceva din fiecare dezamagire și sa nu iei lucrurile proaste ca fiind greșeli, ci lecții de viață care pe parcurs o sa te facă sa fii mai puternica.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nui pasa de tine orice ai face poate intr-un an uiti de el

| Ana7807820 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. si eu am pus intrebarea asta aici si mi s-a spus asa:
"incearca sa uiti de el. daca te trateaza cu indiferenta inseamna ca nu te mai vrea in viata lui si gata, nu mai plange dupa el, treci peste."
Si am trecut peste. Acum am inceput sa ma intalnesc cu alti baieti si nu imi pare rau. Fostul meu era la acelasi liceu ca si mine, drept urmare m-am mutat de acolo.
Uita de el si vezi ce bine te simti dupawinking

| Sofer a răspuns:

Incearca sa il uiti. Gandeste-te doar asa ca nu te-a meritat si s-a folosit de tine pentru sex si ai sa il urasti pentru totdeauna. Eu asa am trecut peste ce a fost cu fosta mea dar bine, sa spere ca nu ne vedem pe strada laughing) am eu motivele mele pentru ce a facut. tot felul de amenintari din partea familiei ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sufar foarte mult si ma doare indiferenta lui, am incercat sa il uit dar nu pot deloc.
Să îi spui asta.

| Maia55 a răspuns:

Dacă nu te baga în seama lasă-l în pace. Înțeleg ca încă ai sentimente, dar ce ce ai vrea sa fii cu o persoana care nu te merita? Încearcă să treci peste și îți vei găsii un băiat care sa te iubească și sa se poarte cu tine asa cum îți dorești.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai vrea să fie cu tine, ce nu înțelegi?
Lasă-l, treci mai departe.

| TheGentleman a răspuns:

Te tratează cu indiferență pentru că e un cioban needucat. Asta dacă nu ai făcut tu ceva încât să pierzi orice urmă de demnitate umană. În orice caz, este civilizat să saluți și să răspunzi la salut

| Donsavas a răspuns:

E o strategie de manipulare treaba asta cu indiferenta. Te face sa devii dependenta de el fără să vrei. E in natura noastra sa LUPTĂM si ne MOTIVEAZĂ ideea de a avea ceva ce credem că nu putem avea stand si nefacand nimic.
El te manipulează cel mai probabil pentru a primi atenție si profit din partea ta. Ai grija! Sau poate e doar indiferent si probabil ca asa ramane dacă nu l interesezi. Nu e nici primul nici ultimul care te poate trata cu indiferență și asta pentru ca nu putem fi interesați toti de persoana ta. Important este sa te iubesti tu pe tine dacă vrei sa te iubească cine trebuie.