| saresipiper a întrebat:

Cum as putea sa ma tratez la stat pentru afecțiuni ginecologice (sexuale)? Nu am bani sa merg la privat. Pot chema salvarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Te duci la medicul de familie si ceri trimitere si te duci la spital.
Eu am medicul intr-un fel de policlinica de stat cu mai multe cabinete si mi-a dat trimitere la ginecologia din cadrul policlinicii lor, consultul si testul Babes sunt acoperite de CAS, DACA VREI ANALIZA SECRETIE, ECHOGRAFIE TRANSVAGINALA SI ALTELE PLATESTI.
Nu, nu poti chema salvarea laughing
Mai e varianta tupeistawinking adica sa te duci la spitalul de urgenta noapteawinking la sectia ginecologie, fiind spital de urgenta nu au dreptul sa iti refuze consultatia si sa iti dea un tratamentwinking

2 răspunsuri:
| Nouvel a răspuns:

Nu chemi salvarea. Iei trimitere de la medicul de familie si te programezi la ginecolog in policlinica.

| profuofolain a răspuns:

Simplu nu te tratezi ca te mananca sobolanii