| shane_9616 a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa procedez? Vreau cat mai multe sfaturi cel ma folositor primeste fundita binenteles :X

Sa incep cu inceputul eu sunt bi, am avut o relatie cu o fata 4 luni jum ne-am iubit foarte mult si totul mergea bine pana cand a venit vacanta si eu am fost tot plecata din localitate. atunci s-au racit lucrurile si eu m-am bagat cu un tip de care imi placea foarte mult, cu cu care normal ca m-am si culcat, ea a fost socata si cand a auzit asta s-a bagat si ea cu in tip si a facut-o cu el... Am mai continuat o perioada scurata relatia apoi fiecare si-a vazut de viata ei. Totul s-a rupt foarte brusc, nu stiu de ce si nu prea inteleg( intr-o zi am iesit totul era ok apoi ziua urmatoare nu mai mi-a raspuns la telefon nici la mesaje nimic, nu a mai dat nici un semn de viata) eu sunt foarte orgolioasa si cand o vedeam pe strada nu o prea bagam in seama stiind ce mi-a facut cu telefonul. Momentan eu sunt tot cu tipul ala, avem vreo 2 luni de cand suntem impreuna(chiar tin la el mult) am vazut ca si ea a ramas cu acelasi baiat. Problema e ca a inceput scoala si noi suntem colege si stam in aceeasi banca, eu mai tin la ea si mie destul de greu cand vad ca nu vorbim nu ne bagam in seama, nimic. Noi am fost foarte bune prietene intodeauna, ne mai certam uneori din nimicuri si atunci cand se intampla asta trecea foarte mult timp pana sa vorbim. E greu adica stam in acceasi banca si ne ignoaram pur si simplu ca si cum nu neam cunoaste, eu stiu ca sa mai intamplat sa ne certa si nu vorbeam si de fiecare data trebuia sa iau eu initiativa ca sa se intample ceva ea nu intra in vb cu mine daca eu nu ziceam ceva apoi lucrurile reveneau la normal si totul era ok tongue acum ce credeti ca are trebui sa fac nu as vrea sa fac iar eu primul pas adica ea mi-a gresit mai mult si ar trebui sa vina cu niste explicatii. Sufar cand o vad si nu pot sa ma mut in alta banca pentru ca toate sunt ocupate. Ce sa fac? please help...

PS. avem amndoua 18 ani suntem pe-a 12a si intrebarea nu e la vrajeala, deci nu va bateti joc. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Amy90 a răspuns:

Buna,

Problema ta e la ordinea zilei. Sunt multe bisexuale pe lumea asta insa nu au taria sa recunoasca asa ca tu esti de apreciat. In legatura cu intrebarea pusa, a nu se confunda bisexualismul cu lesbianismul. Asa ca mi se pare f normal sa iti cladesti viata alaturi de un baiat pe care sa il iubesti si cu care sa poti comunica. De asemenea care sa te si satisfaca prin penetrare ca la urma urmei nu e acelasi lucru cum e cu o femeie ...nu? Sunt atatea amintiri frumoase petrecute impreuna asa ca e pacat sa va certati pentru niste lucruri normale, comunica cu ea si fi cat se poate de deschisa. Iar daca inca mai simti ceva pentru ea, sfatul meu e sa mai dormi noaptea din cand in cand la ea, fa-ti fanteziile, asculta-i problemele, probati haine sau dati jos haine tongue dar nu uita ca si barbatul e important intr-o casa. Hmmm si daca simti ca viata e monotona poate incerci si ceva in 3, daca e de acord si eawinking! Viata e frumoasa traieste-o!

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu iti dau un sfat...vb.cu ea si spune-i ca doresti sa va intelegeti bine ca prietene si sa iti vezi de relatia cu prietenul tau.Eu zic ca e mai bine asa, ai zis ca tii la el, mai bine discuta cu ea, incerca sa clarificati totul, spune-i unde a gresit si cu ce si recunoaste-ti si tu greselile, mai bine sa fiti prietene bune si sa ramai cu iubitul tau.Adica sa nu mai fi impreuna cu ea, sa nu te impaci cu ea ca iubita, ci ca o amica.
Totusi e viata ta si ar trebui sa faci ce iti spune inima. E decizia ta pana la urma ce vrei sa faci. Dar fiind colege de banca si avand o relatie inainte, eu cred ca mai bine ar fi sa uitati ce a fost, sa lasati in urma supararea si sa fiti cum ati fost voi mai demult...prietene bune.

| Zenithf a răspuns:

Am si eu o mica intrebare pentru tine: tu crezi in Dumnezeu?
Si raspunsul meu depinde de raspunsul tau.

| Razvan a răspuns:

Lasa orgoliu la o parte ca dati amandoua in penibil.Gandeste-te ca o vei vedea in fiecare zi si cu cat va jucati mai mult de-a sorecele cu pisica cu atat va intindeti nervii la maxim. Tu ar trebui sa faci primul pas pentru ca tu ai inselat-o. Zic si eu

| Miauti a răspuns:

Bi ce? bipolara, bizonala?

Poate isi dorea sa fie contactata in timpul vacantei sau sa va petreceti vacanta. Si din cauza ca esti orgoliosa o sa pierzi tot ce iti este drag.
Poate fata nu stie ce sa faca, sau nu stie daca ceea ce ales este bine. Poate ii este frica ca va afla toata scoala de voi doaua.

Cel mai bine este sai ierti greselile si sa vb maine dupa ore intr-o zona mai retrasa ce o framanta, tot ce ii este frica (nu te mai gandi la tine). Poate nu mai are orientarea asta.
Si cel mai bine incaz ca se va intampla din nou unele chesti incearca sa nu mai ceri explicati.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pai ce sa iti zic, daca tineti una la alta si va iubiti cred ca va impacati, eu zic sa lasati orgoliile deoparte si sa lamuriti totul intre voi si sa nu stati in banca ca doua statui fara sa comunicati una cu alta, e ciudat...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lezby? hai dao dracul de treaba deschide fetita ochii! belestei! nu vezi? Dumnezeu exista pacatoaso!