| raduspace10 a întrebat:

Cum de au unii oameni si 300 de oameni la o nunta? De unde au atata lume "apropiata"?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se cheama toate rudele posibile si cunostintele ca sa se stranga mai multi bani laughing))

| Catrice a răspuns:

Dar nunta la care am fost acum câțiva ani cu 900 invitati?! rolling on the floor abia cunoșteam vreo 10 persoane

| Blueberry8 a răspuns:

Noi am avut 400 happy. Prieteni, rude plus persoane la care socrii si parintii au fost (la copii lor ) si uite asa s-au strans 400.

| Blueberry8 a răspuns:

Dar mai bine mai putini laughing). Prea multa bataie de cap!

| Spartacus12345 a răspuns:

Simplu, au multi prieteni, vin multi oameni si din partea nasilor de cununie, parintilor, socrilor etc

| Depoka a răspuns:

Cu toate ca îți dau un răspuns mai târziu, doresc sa te informez ca in oras la mine a fost o nuntă de 1200 de persoane laughing. Până si marele cântăreț Palade a fost uimit. Rude, prieteni, vecini. De exemplu la mine, prin partile acestea, nasii de cununie, aduc la randul lor oameni la nuntă. Si probabil data aleasă strategic. Ținând cont ca luna lui august mai toata diaspora română revine pe acasa si aceasta poate fi o cauză.

| Maia55 a răspuns:

Nu sunt persoane apropiate. Sunt vecini în cea mai mare parte, persoane la care au fost la nunta părinții, persoane care practic nu ai nicio legătură cu mirii. Plus cei apropiați, rude, prieteni.

| hannah527wtw a răspuns:

Ii plateste?