| anonim_4396 a întrebat:

Cum de nu te plictisesti de partener?! Ma uit la relatiile acelea de 5, 8 ani, si vad ca sunt indragostiti si se iubesc.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O intrebare absolut cretina si stupida... o sa afli raspunsul cand ai s fii intr-o relatie serioasa odata si odata... pana una alta tu de ce nu te ai plictisit de parinti si ei de tine?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Asta e intrebare cretinã si stupidã? laughing tu nu le-ai vazut pe alea care sunt virgine la 20 de ani sau se bagã in relatii seriose 10 ani fãrã sã-l insele laughing alea sunt intrebari stupide

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este dragoste adevarata, nu te plictisesti deloc, dimpotriva, devii atat de atasat, ca nu poti concepe ziua de maine fara el, sau ea.

| Freya1 a răspuns:

Si eu am avut o relatie de 8 ani si sti ce e culmea ne-am despartit (pe langa micile divergente din familie si etc) si pentru faptul ca nu pentreceam mai mult timp unul cu altul pentru ca era foarte aglomerat cu totul.Eu mi-as fi dorit sa ma pot plictisi doar sa stea mai mult cu mine.
Daca ti la cineva si va intelegeti, va completati nu ai cum sa te plictisesti va obisnuiti atat de tare unul cu altul de parca atunci cand sunteti separati nu aveti indemana. Vorbesti de 5 ani a mei au 24 iar bunici aveau si vreo 50 dar cine mai stie ca un obiect stricat se mai si repara nu doar arunca

| mentholinks a răspuns:

Nu toti baietii sunt plictisitori ca aceia pe care ii cunosti tu.

| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca exista "dragoste dezinteresata".
Dragostea egoista este fascinata, insa vraja se termina repede(efectul chimic) si atunci se deziluzioneaza. Atunci ramane adevarul, ceea ce se cheama "dragoste dezinteresata". Desigur, exista dovezi si toate cele, dar deocamdata ma opresc aici.
https://semneletimpului.ro/......ieste.html
Aici incepe subiectul sa ofere dragoste, ca pana atunci era doar un sclav si egoist. Una este cand faci un lucru dintr-un mecanism programat si alta este cand o faci din vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credemã nu tot ce vezi la exterior e adevarat, singurul lucru pentru care stau cu acel partener/partenerã este deoarece nu pot gãsi pe cineva mai bun. Sau stiu sigur cã dacã pierd acea persoana o sã rãmânã singuri/singure.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntserios a fost si el odata serios laughing.

| Victoria18 a răspuns:

Exista comunicare multa si sentimente puternice, dar mai ales oameni seriosi in relatie... Cunosc relatii din astea longevive si eu. Atata timp cat exista alea, nu o sa te plictisesti. Aia de care ziceam eu sunt genul de oameni care isi fac partenerul sa creada ca sunt cei mai buni parteneri din lume desi nu e asa si de asta stiu sa isi pastreze partenerul

| Rux04 a răspuns:

Dacă există iubire si intelegere nu ai cum să te plictisești.

| Eduard196 a răspuns:

Daca te combini pe baza de nevoi nu tine. Daca te combini pe baza de dorinta atunci tine. Si mai ales sa ai grija de partener

| AliTheo18 a răspuns:

Prin comunicare, iubire neconditionata, intelegere, de fapt pur si simplu este iubire! Asta este iubirea, sa nu crezi ca nu exista certuri si la ei, dar se iubesc sincer, cand iubesti vezi o singura persoana in fata ta, restul nu mai conteaza. Nu ai cum sa te plictisesti daca pe zi ce trece va descoperiti mai mult, astfel iubirea creste.

| iulya2299 a răspuns:

Dacă există iubire și o foarte bună comunicare, nu te plictisești, din contră, totul devine mai frumos, ajungeți să vă cunoașteți mai bine și să vă iubiți și mai mult. O relație de lungă durată nu este plictisitoare dacă ești cu persoana potrivită.
În plus micile surprize ar trebui să fie un obicei din partea ambilor parteneri. Atunci când faceți ceva nou mereu plictiseala nu intervine niciodată.