| viataeopoveste a întrebat:

Cum descrieti voi iubirea?

19 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Sa nu aud de asa ceva, este un lucru brutal care te paralizeaza si simti ca situatia te depaseste, oricat ai incerca sa scapi, nu reusesti pentru ca esti prizonierul a propriilor tale sentimente!

Răspuns utilizator avertizat
| shadow72 a răspuns:

Drogul care provoaca cea mai puternica dependenta
mama ce texte am cand sunt mahmur!

| RAY a răspuns:

Cel mai frumos sentiment trait vreodata, fiecare iubire e o noua viata

| Dariusuu a răspuns:

O necesitate, iubim în fiecare zi.Nu știu persoană care să nu iubească, fie că iubește persoanele dragi, natura sau chiar pasiunile.

Toți oameni iubesc chiar dacă nu recunosc asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea?!
Iubirea adevarata vine atunci cand te astepti mai putin. Uite cum ar fi pentru mine:
Un baiat care sa se joace cu mine, care sa nu-i fie frica ca-si strica hainele de firma daca se intinde pe iarba langa mine, un baiat care sa ma alinte, un baiat plin de afectiune, un baiat care sa ma iubeasca asa cum sunt si sa nu vrea sa schimbe nimic la mine.happy

| blueheart a răspuns:

Iubirea? Sentiment pe care nu il putem atinge dar pe care il simtim in inima mereu. Speranta,incredere,putere, daruire, lacrima, durere, fericire etc.

| piTiCcu a răspuns:

Iubirea este singurul sentiment care iti umple viata intr-o secunda, singurul lucru care iti taie rasuflarea printr-un zambet, singurul lucru pentru care merita sa traiesti pentru infinit.Nu ne-ar ajunge un mileniu sa ne exprimam iubirea fata de persoana pe care o iubim. Iubirea inseamna trairea tuturor sentimentelor la maxim pentru persoana iubita.

| Gogu06 a răspuns:

Iubirea este asemanatoare cu friptura de porc. Poti sa o gasesti intr-un restaurant foarte bine asezata pe farfuria de portelan, cu tot felul de garnituri de diverse culori ca iti vine apa in gura cand o vezi, ai impresia ca e cea mai buna mancare care ai mancat-o in viata ta desi nici macar nu ai gustat-o. Dar cand deja ai dat banii, parca nu iti mai vine sa o lasi neterminata.
Poate fi asemanatoare cu friptura de porc facuta de vecinu pe motoru de la dacie, daca esti rupt de foame ai impresia ca e cea mai buna din lume.
Dar cand gasesti cu adevarat acea friptura de porc o sa iti dai seama, pentru ca o sa vrei sa o mananci chiar si atunci cand nu iti este foame si chiar daca nu arata tocmai aranjata, pe tine nu imaginea te intereseaza ci savoarea, pentru ca gust au toate.

Răspuns utilizator avertizat
| Violente a răspuns:

Dragostea este sentimentul cel mai înalt pe care sufletul îl poate percepe pe placul său. Sentimentul de iubire și de afecțiune îți dă culoare în obraji și chef de viață, faptul că cineva te iubește iar tu trăiești pentru acel cineva reprezintă o mare parte dintr-o viață.

Viața constă în dragoste, mancare și apă. Fară apă și mancare mori, fără dragoste de asemenea, singurătatea ucide sigur și încet.

O concluzie ar fi că Dumnezeu ne-a oferit forța supremă și harul pentru a putea suferi din dragoste, pentru a putea plange și pentru a ne putea bucura.

El a permis doar dragostea, suferința o creem noi prin jocuri de cuvinte și de sentimente, prin fapte vrute sau nevrute, prin lacrimi sau batjocură. Noi singuri transformăm sentimentul imens numit DRAGOSTE într-o suferință, deoarece oamenii sunt singurele vietăți care își distrug singure cuibul, chiar dacă se chinuie ani de zile să-l contruiască.

| Loreddana a răspuns:

Un sentiment inutil si daunator sanatatii si sufletului.
O pierdere de timp.
Love is overrrated.

| girl00 a răspuns:

Cel mai frumos sentimentlove struck cele mai frumoase clipe langa el/ea love struck fara iubire nu ar fi frumos nimicbatting eyelashes

| rikkimady16 a răspuns:

Iubirea e tot ce simt eu pentru el si tot ce simte el pentru mine!

| Prose15 a răspuns:

Esti exact in locul in care trebuie sa fii toate au un scop si nimic nu este intamplator existenta acestui loc plin de iubire si emotie se datoreaza unui lucru atat de simplu... am fost in cautare enorm de mult timp si am inteles ca doar Iubirea este sensul doar Iubirea este solutia caci Iubirea este totul

Vei gasi multe articole legate de subiectul dragostei vei putea rasfoi idei, ganduri si sentimente vei putea sa iti lasi sufletul sa se delecteze cu vibratia cea mai ridicata si cea mai placuta a Iubirii.

| AngelWhite99 a răspuns:

Iubirea nu se descrie asa cum nici nu o poti pune intr-un borcan si sa o vinzi, este ceva diferit la fiecare pentru ca fiecare iubeste cum stie el/ea mai bine. Dupa mine este ca o sabie cu 2 taisuri, ba iti place si esti in culmea fericiri, ba suferi si nu mai poti. happy

| Luiza-Marta_Mindrila_1996 a răspuns:

A iubi este insasi legea vietii, asa cum reiese din articolul legea iubirii. Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Iubirea poate sa insoteasca toate celelalte acte fundamentale ale noastre.

| Gen_Jojo_1997 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment intalnit, cred ca fara iubire nu am avea pentru ce trai, nu am putea trece peste obstacolele vietii daca nu am avea persoana iubita alaturi de noi. Imagineaza-ti o lume fara iubire cum ar fi! Ar fi inutila zic eu si sunt convinsa ca am dreptate, inteleg unii cred ca banii aduc fericirea, dar eu sunt de alta parere, ai bani iti merge bine cativa ani, poti avea pe cine vrei, dar la un moment dat mai devreme sau mai tarziu iti vei da seama ca degeaba ai bani si de toate daca nu ai langa tine o persoana care sa te iubeasca cu adevarat. Iubirea este totul sau nu este nimic!

| ToTEu2013 a răspuns:

Sentiment de euforie totalalaughing. Nu prea mai dormi noaptea, cateodata e enervant dar e cea mai tarehappy