| tpu_ank a întrebat:

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...

doar eu sunt asa?
doar eu sunt diferita?

16 răspunsuri:
| amoremioX a răspuns:

Nu nu esti nici singura,, nici nu esti diferita.ni se intampla tuturor cel putin o data,, mi s-a intamplat si mie,, acum s-a inversat povestea,,,, accepta si resemneaza -te

| r8driver a răspuns:

Nu e bine de loc...
Trebue s-a te anpaci cu idea k nu se mai poate si gata si stai linistita k nu numai tu esti asa.

Si eu a-m pierdut... m-ea luat Dumnezeu ce am avut mai drag pe lumea asta... ce ar trebui sa fac acum?

| PauLa.M a răspuns:

Tin sa te anunt ca acum cateva clipe m am oprit si eu din plans.
Si e foarte dureroasa indiferenta, de asta mi place sa las in urma pace, fara ura.sa fim amici.sa ne salutam pe strada nu sa ne scuipam
imi plange inima imi plang si ochii. tip imi dau palme sa mi revin mai plang putin.imi dau seama apoi ca nu rezolv nimic si imi revin.
dar asta se repeta mereu cu toate ca raman cu aceias concluzie mereu " nu rezolv nimic"
nu doar tu esti asa...
toti suferim...
asa am fost facuti...
Nu traim pentru a fi fericiti...SUFERA, MORI. Dar fi ce trebuie sa fii un OM...

| putzulica a răspuns:

Si eu is la fel. si cred ca toti...winking

| aditzy:) a răspuns:

Poi persoana iubita cand te ignora sau cand iubeste pe alta si nu pe tine.atunci nu e potrivit pentru tine, plansul, tacutu sau urlatu nu ajuta la nimic, doar te descarci, nu doar tu esti asa sau diferita, toata lumea cu ideile si gandulire lor

| adinaciosescu a răspuns:

Mai fetelor, cand eram ca voi si eu credeam ca se darama lumea. Daca nu te vrea, tu il Vrei? De ce? Sa te ignore mereu? Tu nu ai putin respect fata de tine? Nu se termina lumea cu el. Ignora-l si tu si vei vedea ca-l va durea mai mult asta, decat orice pedeapsa, iar tu fii fata desteapta, cauta un baiat care sa te merite cu adevarat.Nu accepta compromisuri in viata sentimentala ca vei avea de suferit mai tarziu.

| tavy_7886 a răspuns:

Nu sunt si yeu la fel ca tine

| barsan1986aditza a răspuns:

Cred ca toti am trait sentimente asemanatoare.Cauta puterea ta interioara si revino-ti incetul cu incetul.Constientizeaza ca dragoste cu forta nu se poate. Iubirea ca sa fie completa si deplina trebuie sa fie reciproca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti suntem asa, dar mai usor, daca te ignora treci mai departe, nu te opri, de ce sa te umilesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste deceptie, cu totii am trait si, probabil, vom mai trai deceptii.Eu cand am fost in starea asta, am plans vreo saptamana, dar plans, nu gluma, dupa care am inceput sa-mi revin putin cate putin. L-am evitat mereu, am refuzat sa il mai vad. Dupa 1 luna, a inceput el sa ma caute pe mine. I-am spus bye-bye.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti diferita, cu toti iubim, suferim, insa orice părăsire este o regăsire tardivă a unui altceva.asa ca aspira la un barbat care sa te iubeasca doar pe tine! La malul speranţelor nu prea acostează niciodată împlinirea, asa ca nu mai spera la ce ar fi putut fi daca., trecutul lasă urme adânci în sufletele noastre, dar viitorul le poate vindeca de aceea crede intr-un viitor al impliniri in dragoste.Am trecut si eu printr-o perioada asemanatoare cu a ta si pentru faptul ca nu am mai acceptat sa fiu umilita de persoana pe care o iubeam fff mult dar care iubea pe alta fata, acum doresc respect, iubire, sprijin, am alte pretenti! Sper ca sfatul meu sa-ti fie de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar tu!sad
stiu prin ce treci!sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... e najpa rau. acum mi-am dat seama cu cine am stat fata pe care o iubeam era cu altulcrying in timp ce era si cu minecrying dar nu i-am gresit cu nimicsadbroken heart((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e stiu cum e inima mie plina de durere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu un status trist ceva de genul ca m-a lasat pentru alta fatasad

| inferno1 a răspuns:

Nu nu doar tu eu sunt baiat isad sunt inebunit dupa o fata da ia nici nu ma baga in seamacrying crying ajutor