| Mario1994 a întrebat:

Cum e dovada de iubire?
Cum iti dai seama ca cineva te iubește cu adevărat?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubirea e o credința, omul este o ființa care acționează din instinct sau emoțional, nici tu nu știi cum ai reacționa daca te as viola, nici eu, nu știm pana când nu se întâmpla, sa spunem ca avem o relație serioasa, simt ceva dar apare selena gomez, cine ar refuza, sau tu pe dorian popa sau altul, se vede ca fidelitatea, seriozitatea nu prea exista, nici la bărbați care vor doar sex, poate de la 30 vor familie, la voi fetele e greu sa găsești cv serios ca 90% vor doar sex, asta nu înseamna ca ala de 30 e fidel, e o credința bazata pe nimic, ca daca crezi in zâna măseluța, nimeni nu iți poate garanta nimic

Am stat o dată cu una urata, si eu sunt, dar o vedeam ca se uita la tipi frumoși, si eu la fel, ne pierdeam timpul, făceam sex pe întuneric cu vr pe ochii si ea, ne păcăleam, am rămas amici ca era fata atee si aveam ce discuta

| Freya1 a răspuns:

E un subiect atât de amplu și lunga.
Dar în general îți dai seama destul de simplu dacă te duce cât de cât capul.Vezi ca te apreciază,ca te vrea în preajma lui,ca e atras de tine,ca îți face complimente,ca te respecta,ca îți oferă atenție și afecțiune, ca are grija de tine, ca se îngrijorează pentru tine, ca te asculta și încearcă sa te înțeleagă, ca face anumite sacrificii sau compromisuri.Etc.

| lpavel a răspuns:

Cum se comporta cu tine! Cum vorbeste cu tine cand e nervos! Daca se calmeaza cat de cat cand vorbeste cu tine inseamna ca te iubeste cu adevarat! Nu cunosti persoana pana nu ajungi sa te certi cu ea... happy

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dovadă de iubire este atunci când nu caut să-mi fie bine numai mie, ci fac tot ce este posibil și omenesc să-i fie și ei la fel.Iar dacă pe parcurs descopăr la persoana respectivă ceva ce nu e pe placul meu, decât să continui și să mă prefac că totul e bine și să mă folosesc de ea și să ajungă să sufere, din iubire și drag față de ea o părăsesc și îmi văd de drumul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te întreabă ce faci, daca ai mâncat ceva in ziua respectiva, îți acorda atentie și importanța mai multa decât celorlalți, te susține mereu,chiar și atunci cand nu ai dreptate,te vorbește frumos prietenilor,familiei,te sprijină emoțional,financiar,nu se supără din orice pe tine,te iartă când greșești,îți acepta multe greșeli, nu te judeca, e alaturi de tine in clipele cele mai deficile, chiar și când ești la pământ. Nu prea mai găsești la orice pas un OM care se te iubească necondiționat indiferent că e vorba despre o femeie sau un bărbat, daca găsești un băiat care chiar te iubește, și e bun pastreaza-l că îți va fi foarte greu să cunoști altul la fel.

| Cristi9997 a răspuns:

Daca o ignori si plange din cauza asta. Restul sunt doar povesti.

| Danny28 a răspuns (pentru Cristi9997):

Nah. Multi si multe plang doar pentru manipulare.

| AndreiNrcs a răspuns:

Este foarte simplu, acceptând și suferința și cauzele negative. Dacă nu se acceptă ei bine, este mai mult interes propriu, lejeritate, schimb pe schimb adică iubire, pe iubire. Un om care își iubește viața își acceptă toate lucrurile urâte, și cauzele negative, unul care nu și-o iubește se satură de viață cum auzi astăzi „plictisit de viața". Baftă și succes în continuare.