| Emmmmmaaaaaaaa a întrebat:

Cum e mai bine sa te dezviriginezi cu prezervativ sau fara?

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu cumva o faci cu intentia de a ramane insarcinata, mereu folosesti prezervativ.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza/considera ca folosirea prezervativului pe toata durata actului sexual de dezvirginare este benefic d.t.p.d.v. din urmatoarele motive :
1.) -- previne si impiedica posibilitatea de a se forma o sarcina nedorita
2.) -- existenta unguentului special pe suprafata prezervativului, faciliteaza patrunderea mult mai usoara a penisului in vagin,
3.) -- atunci cand prezervativul este folosit pe intreaga durata a sexului de dezvirginare, durerea efectiva resimtita de fata este foarte mult redusa, ajungand sa fie doar 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea pe care este nevoita sa o suporte atunci cand este dezvirginata cu un penis pe care nu este montat prezervativul. SanatatE!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E mai ușor fără.

| mihai69 a răspuns:

Cel mai bine e cu un băiat (care musai să porte prezervativ și să dea cu mult lubrifiant - intră mai ușor și e și o metodă de protecție față de sarcini nedorite, boli cu transmisie sexuală și infecții ale eventualelor răni produse la deflorare).

| Emilian65 a răspuns:

Cu prezervativ.

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să nu rămâi însărcinată protejează-te.

| Goete a răspuns:

Fara.
Asa poti lua vreo boala sau poate aparea o sarcinawinking

| UnTipObisnuit a răspuns:

Prezervativ clar. Nu de alta, dar nu cred ca ti-ar place o boala sau o sarcina de pe acum.

| Spartacus12345 a răspuns:

E mult mai placut fara, insa trebuie sa o faci cu pentru a nu lua vreo boala sau si mai rau...

| Maia55 a răspuns:

Draga mea, o sa auzi de la mulți ca e mai bine fără, ca e mai ușor, ca aluneca mai bine. Asta este adevărat, aluneca mai bine, dar hai sa ne gândim la riscuri. Chiar și prima data tot exista riscul de a rămâne însărcinată dacă ejaculeaza în tine sau chiar și din cauza lichidului pre-ejaculator. Presupun ca ești adolescenta și nu cred ca ți ar face placere sa ramai însărcinată și cel mai probabil sa faci un avort, iar pe lângă asta se pot transmite și boli sexuale. Cel mai bine este sa o faci protejat și sa încerci ca de fiecare data când faci sex sa te protejezi.

| gege12321v a răspuns:

Mai plăcut e fara, dar cu mult lubrifiant!