| Crinutaa123 a întrebat:

Cum este menstruația peste sarcina? Aceasta exista? Eu am avut simptome si dureri si mi-a venit de 2 ori după contact. Acum sunt panicata parca burta mi s-ar schimba. E puțin mai umflata in partea de jos. Am facut un test de sarcina după 5 saptamâni de la contact si a ieșit negativ. As mai face unul sa ma conving, chiar daca au fost 2 menstruații. Poate sunt false
Sexual a fost neprotejat fără ejaculare in vagin, înainte de ovulatie cu 7 zile

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul testului de sarcina devine POZITIV doar/numai in cazul in care atat in urina cat si in sangele femeii respective exista hormonul de sarcina hCG. Acest hormon fiindca este produs doar/numai de placenta fatului, rezulta ca in lipsa sarcinii NU poate exista hormonul hCG in organism. Din acest motiv rezultatul testului efectuat a fost NEGATIV si nu fiindca testele ar fi false. In conditiile prezentate NU poate exista o sarcina in uterul tau. Sanatate!