| Sadop a întrebat:

Cum explicaţi dragostea sau atracţia ( nu neapărat fizica ) de persoane mai mari?
O fi doar dorinţa ca partenerul să fie mai matur?
Adică cunosc o tipă care se indragosteşte doar te tipi mult mai mari si nu prea pot sa-mi explic asta.
Fundiţa!

6 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Tipa cauta siguranta, cauta pe cineva care sa o protejeze si cu mai multa experienta de viata ( din toate punctele de vedere inclusiv sexual)
Dar de multe ori asta este o greseala pentru ca cineva care are experienta poate sa "pacaleasca" foarte usor, sa isi ia roul baiatului iubitor in serios pana obtine ceea ce isi propune de la persoana respectiva.

| Azµre a răspuns:

Tipii mai mari au bani, oferă protecție sunt mai "smekeri"

| gingergirl1 a răspuns:

Hmmm...asta m-am intrebat si eu! Cand le vad pe colegele mele, vad un baiat de 17-18 ani zic "Vaii ce bun e ala" ...pe bune? nu le-am inteles niciodatalaughing
Si cand te gandesti ca mie mi-a placut de baiati mai mici decat mine sau de aceeasi varsta!

| scooby98 a răspuns:

Pai asta depinde de mediul in care sta de clasa ei de colegi etc. dar depinde si de mentalitatea ei daca ea e mai matura normal ca v-a cauta baieti mai maturi

| ScarRz a răspuns:

Un partener mai mare ofera: experienta, fizic mai dezvoltat(inclusiv_|_), se simte protejata, maturitate, se simt dominate
dezavantaje: nu pot fi de incredere, fetele mai mici nu prea pot concura cu cele de varsta partenerului(aici depinde si de baiat). Raspuns la intrebarea ta: Pentru ca sunt mai multe avantaje!

| hellokitty69 a răspuns:

Fiind mai mare are o anumita experienta, stie ce isi doresc fetele/femeile sa vada/auda/simta/etc si te simti in sigurantathinking Mai bine in bmw-ul lui decat la o samanta printre blocurilaughing zic.