| Dilibache a întrebat:

Cum fac o fata sa ma placa? Ea ma place foarte foarte putin.
Help va rog

Răspuns Apreciat de Editori
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu prea ai ce să faci în cazul ăsta. Oamenii nasc antipatii pur şi simplu. Poate pentru că o anumită persoană nu prezintă siguranță,pentru că are ceva dubios, pentru că e o persoană pe care nu o cunosc.Dar mai există, bineînțeles şi varianta ca fata să fi fost cumva rănită în trecut şi atunci să fie mai rece, mai antisocială, tocmai pentru a nu fi rănită. Posibil să fie doar un scut.Variantele sunt multe şi pot varia, dar dacă o placi cu adevărat, tot ce poți face e să te înarmezi cu foarte multă răbdare.Restul,în timp.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te placă, trebuie să aibă pe cine să placă.
Ca să aibă pe cine, trebuie să te cunoască.
Ca să te cunoască, trebuie să vorbești cu ea, să faceți ceva împreună. Caută ce ai putea să faci cu ea împreună.

| anamariaa345 a răspuns:

Fii deschis cu ea, castiga-i încrederea prin lucrului simple cum ar fi sa ii spui ceva despre tine...Fa-o sa rada, sa se simte bine în preajma ta, ascult-o atunci cand are nevoie, si cu timpul...Lucrurile se vor decurge mai bine