| Pamanteanul a întrebat:

Cum faci o fată de care îți place dar care nu vrea sa stea de vorba cu tine și te refuza sa vrea sa stea de vorba cu tine și sa te placă și sa te iubeasca?

12 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Nimic, absolut nimic. Dacă sentimentul e reciproc o sa iti răspundă, dac nu, aia e.
Nu e nimeni dator sa ne placa.

| Invictusman a răspuns:

Câți ani ai man? laughing
Ai șanse mai mari sa câștigi la loto câteva milioane de euro decât sa o combini pe silent rolling on the floor

| Pamanteanul explică (pentru Invictusman):

Am 28, nu știu de ce nu vrea sa îmi răspundă nici acum, ma lasă să stau noaptea singur

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu poti, fie te place, fie nu! Treci la alta!

| Mopmop a răspuns:

Nu te lasa condus de instinctul sexual! Incearca intai sa cunosti persoana...
Si nu stresa... trebuie sa te gandesti ca si ea are viata personala gen servici, prieteni, isi gateste sau spala sau doarme etc.
Ai zis ca i-ai scris si 3 ore nu a zis nimic. Tu in timpul asta nu ai nimic de facut?
Femeia respectiva are si ea viata personala...

| RainbowD a răspuns:

Simplu. Nu poți forța pe cineva să te placă sau să te iubească. Dacă ai vorbit cu ea și vezi că din partea ei nu vine nici un semn, cel mai bun lucru pe care îl poți face, este să o lași. De ce? Persoanele interesate de tine îți vor da semnale. Tu, doar trebuie să fi deștept și să le observi. Nimic mai mult.

Da... e dur când ai parte de o dragoste neimpărtășită, poate, toți am avut parte de una sau chiar mai multe la viața noastră. Dar, dacă vezi că ai făcut tot ce ține de tine, și fata respectivă nu dă nici un semn, cel mai bine este să nu îți mai pierzi timpul. Îți faci și ție rău dar și ei.
Toate cele bune.

| intrebcenustiu a răspuns:

Iti cumperi lamborghini

| Mihozx a răspuns:

Nu ai ce să faci, dacă chiar nu te băga deloc în seamă eu zic să o tratezi cu indiferența și poate poate va începe ea să se bage cu tine în seamă, dar numai daca ii place de tine...

| Pamanteanul explică (pentru Mihozx):

Am stat 3 ore fără sa ii scriu și nu mi-a scris nimic și nu as vrea nici sa o pierd

| Mihozx a răspuns (pentru Pamanteanul):

A dat semne că te place? Te-a băgat vreodată în seamă? Dacă da, îți va da ea mesaj(dacă nu ii dai tu) poate nu azi, nu mâine, dar peste câteva zile cand își va face curaj cu sigură

| selos a răspuns:

Este clar. te uraste si crede ca esti enervant