| mentholinks a întrebat:

Cum faci o femeie sa se indragosteasca de tine dintr-o singura privire?

40 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu vorba daca stii s-o faci e suficient, aia urati au parte de multe nesimtite pentru ca au o fata de le face sa rada si orice zic femeile interpreteaza in mod amuzant

| Angel31 a răspuns:

E ca si cum de indragostesti de cineva dintr-o privire, mai exact ceva trecator. Simplu, nu?

| RAY a răspuns:

Daca esti printre cei 10% din barbati sunt sanse mari

| corbulalbrosu a răspuns:

Foarte simplu. Trimiti de urgenta un SMS ingerasului Amor si-l rogi sa-i trimita drept in inima o sageata pe care sa fie inscriptionate cuvintele ''iubire vesnica''. Si gata. happy Iti trimit si C.P. la care gasesti amorasul. big grin https://mythologica.ro/eros-zeul-amorului/

| Freya1 a răspuns:

Nu se intampla asta decat daca e dragoste la prima vedere si te place instant asa cum esti

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Nu exista dragoste la prima vedere, conform cercetarilor stiintifice.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Spune-i asta la cine nu s-a indragostit asa.Eu am facut-o si stiu ce inseamna si ce simti.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Stii care sunt cele 3 faze ale iubirii stabilite de sexologi?

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Eu ma iau dupa ce simt nu dupa reguli.Trebuie sa ai experienta in dragoste ca sa ajungi sa nu mai calculezi in stele, astre sau eprubete.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Intre ce spui tu si ce spun oamenii de stiinta, eu ii aleg si ii cred pe cei din urma. Eu te-am intrebat ceva, dar nu mi-ai raspuns. Nu era obligatoriu, dar mi-ai demonstrat ca nu stii nimic despre fenomen. Sa-l simti e una, dar sa-l cunosti este altceva.
Dar nu vreau sa te conving. Fiecare cu parerile lui. Esti prea tanara sa le intelegi. Unii tineri, care se ghideaza dupa "cunostintele urechiste" cred ca tot ce scrie nu stiu unde pe net este "victoria binelui asupra raului". Cunostinte va halesc! Halesti pe dracu' ca nu le ai.

| RAY a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Studile stiintifice nu sunt batute in cuie si nu reprezinta o credinta, dogma, convingere, plus ca acele studi nu se pot repeta deci eu unu sunt sceptic in privinta lor

| RAY a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cercetarile stiintifice nu pot stii daca a simtit cineva dragoste la prima vedere sau nu, nu sau facut cercetari pe miliarde de persoane incat sa se stie, ba da dragoste exista la prima vedere se numeste atractie fizica care prin sex evolueaza in iubire ca urmare a eliberari unor chimicale in creier in timpul sexului

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am 23 de ani nu 15. Poti sa crezi pe cine vrei dar la cum vorbesti se pare ca tu nu prea ai experienta.
Mai sunt persoane care atunci cand stau cu o femeie se uita in cartile de stiinta sa verifice ce simt de ce si ce trebuie facut.Asta nu e viata simte si gata.La fiecare ii functionaza corpul in felul lui ca nu toti suntem la fel ca nu suntem roboti construiti pe banda cu aceias carte de instructiuni.
Daca eu iti spun ca m-am indragostit la prima vedere si ca toata viata mea amoroasa a inceput de acolo si etc nu ai cum sa vi tu acum dupa nu stiu cati ani au sa zici "aaa nu ca a fost vrajeala".Ca sa poti sa ma convingi pe mine ca nu a fost asa cum zic trebuie sa imi schimbi tot trecutul cu tot cu ce am simtit.Crezi ca poti?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Eu am ceva mai multi ani decat tine, sunt casatorit si am... ceva studii in domeniul existentei umane.
Ceea ce toti numesc dragoste la prima vedere, prin cercetarile facute pe baza fenomenelor care se produc in corpul omenesc, oameni de stiinta in domeniu au stabilit ca este doar o atractie fizica foarte puternica. Aceasta se poate transforma sau nu in iubire. Iar cand sentimentul puternic de iubire se estompeaza mult, se ajunge la a treia faza si anume faza de respect.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru RAY):

Uite cum spunem cam acelasi lucru. Vezi postarea mea de mai sus. Doar ca iubirea poate sa existe si fara sex. Sau cel putin acum ceva mai multisori ani se putea.big grin

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Bun deci: Vezi omul da iti place fizic,il vrei langa tine,te gandesti mereu la el cat e de frumos sau nu stiu ca iai auzit glasul sau vazut privirea te indragosteti (iti place,simti fluturasi in stomac,iti e in creier,iti cresc bataile inimi DRAGOSTE deci) ca dispare la scurt timp sau ca il iubesti pe parcur daca stai cu el e adevarat si normal si se poate intampla.
Eu m-am indragostit la prima vedere cand m-am intalnit cu omul respectiv pe strada a zis doar un buna si eu m-am uitat sa vad cine e si din momentul ala am simtit fiori, pulsul, dorinta pentru ca asa functioneaza dragostea. Poti sa o ai dupa ce comunici sau cunosti un om sau poate pur si simplu sa ti se intample pentru ca te atrage fizic, atitudinea, postura etc.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Uite, iti mai raspund o singura data, apoi nu-ti mai raspund, ca dai dovada ca esti femeie si nu te poate convinge nimic.
Tu te contrazici singura. Ceea ce simti la prima vedere este doar o puternica atractie fizica, atractie ce poate sau nu sa se transforme in iubire. La tine a fost un caz fericit ca prima etapa - cea de atractie fizica - a fost scurta si ai trecut la a doua etapa.
Dar s-au intamplat atatea cazuri in care "la prima vedere" ca sa spun asa persoana parea una deosebita, ca dupa o ora, o zi, o saptamana sa-ti dai seama ca intre ceea ce te-a atras la prima vedere este fals sau totul umbrit de comportamentul, inteligenta (lipsa de inteligenta) si modul de a fi a persoanei respective. (De cate ori nu m-am intrebat de ce oare natura a pus in anumite corpuri angelice, atat de putina inteligenta sau un caracter atat de infect?!)
Eu iti spun: da-le voie celor cu mai multa experienta (chiar daca nu te increzi in ce spun specialistii) sa iti arate ce-i cu "dragostea la prima vedere". Cat priveste fluturasii si celelalte fenomene... acestea se manifesta si la atractia fizica (sau mai bine zis, mai mult in aceasta etapa). Iubirea este un fenomen mult mai profund, unde respectul este pe primul plan si caruia i se alatura ulterior ratiunea. Nu trebuie sa confundam iubirea cu sexul (atractia sexuala), unde se spune ca "participantele" nu stiu carte si nu au ratiune. (ma refer la organe).

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ma fac ca nu am vazut faza aia cu femeia de la inceput si tin sa te atentionez intr-un mod ok ca nu este frumos.Si trecand peste e ultimul mesaj pe care ti-l scriu si eu si te-as ruga sa faci diferenta intre iubire si indragostire.Nu ai cum sa iubesti la prima vedere am spus ca te indragostesti, atractie fizica, dorinta si toate alea ceia ce nu este neaparat sa te tina o viata sau ani de zile. Poate sa iti treaca la ceva timp dupa ce cunosti acea persoana sau ma rog....Asa ca nu are rost sa o lungim ca vorbim impreuna, ne intelegem separat si pe alte criteri.Tu esti cu dovezi stintifice eu cu dovada a ce simt eu si corpul meu.

| Romanul86 a răspuns (pentru Freya1):

Exista dragoste la prima vedere dar doar când ești adolescent.

| Freya1 a răspuns (pentru Romanul86):

Se poate, nu stiu care sunt varstele exacte la care poti sa traiesti sentimentul ala sau daca e o varsta anume...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ii arati BMW-ul sau 100 de milioane laughing

| RAY a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Banii nu creaza atractie fizica nici sentimente de afectiune sa fie clar

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar multe sunt fomiste happy

| RAY a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Asta e ceva universal la primate, femelele fac sex in scimbul hranei, femela intra pe teritoriul mascului isi arata vaginul si primeste hrana, mai mult femelele nu scop sunete cand il inseala pe masculul alfa

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru RAY):

Dar creaza o atractie deosebita fata bani, implicit de cel ce-i poseda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pânã iti vede rabla, dupã nu mai auzi de ele niciodatã.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde si cum arati, daca esti barbat frumos nu duci lipsa de fete, daca esti urat doar cu banii vei avea fete

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacã totusi decide sa schimbe douã vorbe sau te priveste ai intâlnit un standard al frumusetii, de mai incolo Depinde ele fac selectia daca gasesc pe unu cu resurse mai bune pleacã.

| Romanul86 a răspuns (pentru RAY):

Oare!? Bani nu aduc săracia!

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Man daca vezi un gandac in mancarea preferata o sa isi placa apoi gandaci sau un sobolan mort? eu vorbeam de altceva de atractie fizica involuntara

| Romanul86 a răspuns (pentru RAY):

Înțeleg ce zici, da, atractia fizică nu are legătură cu bani. Oricum femeile vreau un statut social, în general, adică bărbatul ei să nu fie un loser.

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Asta am spus si eu ca nu are legatura

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ca sa o faci sa se indragosteasca de tine uitate la asta https://www.youtube.com/watch?v=2-hUNLRcIlw

| HazelEyes77 a răspuns:

Cand cunosti pe cineva iti dai seama in cateva secunde daca iti este simpatic sau antipatic. Poate Casanova avea o astfel de privire care il facea irezistibil in fata sexului frumos. Cine stie. Daca nu exista acea chimie cand va vedeti prima oara nu prea vad eu cum s o faci sa se indragosteasca instantaneu. Poate pe parcurs daca ajungeti sa va cunoasteti mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai mari șanse ca tu să o omori cu privirea ta.

| Romanul86 a răspuns:

Îi spui : Am bani că nu poți să îi cheltuiești! laughing))

| VICTORTPURO a răspuns:

Depinde si de femeie, fiecare are diferite gusturi la un barbat, trebuie sa fii in general un barbat care stie sa intretina un dialog si sa si glumeasca, sa arati bine desigur.

| Camuflaj2017qp a răspuns:

Si acum astepti sa iti detalieze cineva genu' ala de privire sau?

| MariaShk1 a răspuns:

Ai spui k ai bmw