| Nairda777 a întrebat:

Cum iesi din friend-zone-ul unei fete?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Vrei sa evadezi? Nu-ti garantez ca reusesti, dar poti incerca asta:

Trebuie sa redefinesti relatia cu ea si asta inseamna sa iesi din relatie. Arata-te deci mai putin interesat. Ea oricum nu-ti cere ceva. Tu ii dai. Deci nu-i mai da.

Oamenii apreciaza ce nu au. Nu ce au. Asa ca fa-te disparut in speranta ca i se va face dor de tine. Nu trebuie sa dispari de tot, dar oricum petrece mai putin timp cu ea. Petrece si cu alti prieteni. Concurenta e buna.

Fa invers decat ce faceai pana acum. Daca tu esti ala care dai, schimba rolul si cere-i. Roag-o sa te ajute la ceva, sa faca ceva pentru tine.

Nu fa pe disperatu', suparatu', nu pune conditii, nu da termene. Poarta-te frumos atunci cand obtii de le ea ce-ti doresti.

Sa nu-i spui ca te-am invatat cum sa o manipulezi si sa o influentezi happy.

| MidnightR a răspuns (pentru seth2016):

Lasa ca n-are nimic daca o manipuleaza sau influenteaza.Ma cam dezgusta ca unele fete desi stiu ca un baiat din "friend-zone" le place,continua sa ignore si mai rau,unele vin si discuta cu el tocmai sfaturi despre ce sa-i ia baiatul de care ii place, unde sa se intalneasca, ce sa faca, etc, desi constientizeaza ca isi cam bat joc de cel din friend-zone si sentimentele lui.

| seth2016 a răspuns (pentru MidnightR):

Mai fac si d'astea.

10 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Incetand sa mai fii un fatalau

| RAY a răspuns:

Intrebarea e cum ai intrat acolo? de iesit de usor cum ai intrat?
hai sa fiu sincer cu tine nu o atragi fizic asa ca ea te-a bagat in lista prietenelor ei,esti ca un frate pentru ea, nu poti deveni iubitul ei daca ea te vede ca un frate, asa ca numai deveni fratele fetelor e aiurea, asa zis prieteni intre fete si baieti sunt pierdere de timp, noi barati vrem sex de la o femeie ele in scimb ne vad asa

ca frati sau ca iubiti
normal ca fata profita de tine si isi da iluzia ca te iubeste daca esti fratele ei, poate te iubeste da ca un frate atat

| Printesa10TM a răspuns:

Poate tine mai mult la el, dar nu ii spune. Spune-i ce simti.

| RedBull69 a răspuns:

Nu te supara ca iti zic dar e imposibil sa mai iesi de acolo mai ales daca e din alt oras

| RazvyEnglezu a răspuns:

Cloroform, dar vezi ca nu e ca-n filme. Tre s-o tii vreo 3 minute.

| Andreandy a răspuns:

Spune-i direct in fata ce simti pentru ea. Daca ea nu simte acelasi lucru macar va aprecia sinceritatea.

| Mamaievacamilka a răspuns:

Mai greu ca si cand ai incerca sa te lasi de fumat

| Daniel13643 a răspuns:

Nu poti sa mai iesi sad