| lavida a întrebat:

Cum ii poti dovedi persoanei iubite ca o iubesti?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Ii poti arata iubitului cat de mult il iubesti fiind mereu alaturi de el, la bine si la greu, incurajandu-l si sustinandu-l in tot ceea ce afce, ingrijindu-l cand e bolnav, bucurand-te sincer de realizarile lui, inveselindu-l si facandu-lsa rada cand e suparat, luandu-i mereu apararea cand are un conflict cu cineva, fiind fiinta pe care se poate totdeuan baza, care il ajuta oricand are nevoie de ceva, fie si de un sfat sua o imbratisare dragastoasa. Fii fidela lui, nu-l fagelos, nu flirta cu alti baieti, respecta-l, fa mici gesturi romantice pentru el, de la a-i dedica pe mess o emlodie de dragoste sau a-i trimite un SMS de noapte-buna sau buna-dimineata, a-l alinta, sau a-i face un compliment sincer, venit din inima, la la a-l scoate la o cina romantica sau a-i cumpara un cadou deosebit, pe care si-l doreste de mult. Va doresc sa fiti fericiti si sa aveti o relatie lunga, cu multa iubire reciproca!

16 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Prin fapte..nu vorbe!

| Delicacy a răspuns:

Să faci ceea ce simţi când eşti lângă persoana respectivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ştii că e foarte simplu.
Îi poţi dovedi că ţii la el,ea prin fapte; fiind alături de ea, el când are nevoie de ajutor, sfătuindu-l, îndrumându-l, înţelegându-l şi mai presus de toate ascultându-l.
De asemenea, vorbele sunt şi ele importante.Nu-ţi zic să fii romantic, ă non-stop, dar când tu simţi nevoia să-i spui ce simţi, fă-o fără nicio ezitare.

Dacă faci toate aceste aparent mărunte lucruri, poţi considera că i-ai dovedit ce simţi.

| Larisssaa a răspuns:

Dacă te-ar iubii aşa cum îl iubeşti şi tu, nu ar mai fii nevoie de dovezi de iubire.

| FreakyChucky a răspuns:

Iti faci timp pentru ea, o respecti, o incurajezi si o sustii in clipele grele, ii mai dai o mica atentie din cand in cand ca sa vezi zambetul pe fata ei, ii spui cele mai dulci cuvinte etc

| oty2001 a răspuns:

Dacă te-ar iubii aşa cum îl iubeşti şi tu, nu ar mai fii nevoie de dovezi de iubire.
dar daca vrei... uite asa:
Citate... scrisori..sms-uri de dragoste sau Just say! Doar spune-i.

Răspuns utilizator avertizat
| Turok90 a răspuns:

"Veritasaga nu se ascultă, se simte..." asa si cu iubirea asta. Nu se spune sau arată neapărat. Pur si simplu se simte. Când te îndrăgostești de cineva si începi să iubesti acea persoană, o iubesti pentru că ti-a demonstrat si ea că te iubeste? Nu! O iubesti pur si simplu. Dar bineînteles că nu strică să fi atent, tandru, respectuos, romantic si altele, dar în limita naturalului tău, ca apoi să nu devi fals.

| CatalinD03 a răspuns:

Just say! Doar spune-i.

| Dariuspeerta a răspuns:

Prin fapte, ca vorbe sunt destule.

| aflavius a răspuns:

Foarte simplu SARUTAL PASIONAL laughing

| Ioan_Dinus_1994 a răspuns:

Citate... scrisori..sms-uri de dragoste

| Anonim7779 a răspuns:

Arata-i, prin fapte, ca il iubesti.

| paulinaroxanel a răspuns:

Prin gesturi fapte....sa nu fie doar vorbe fara nici un rost.