| MariaMariuk a întrebat:

Cum ii spun unui baiat ca il plac?

12 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Ii spui te plac

| neutrino a răspuns:

Asa ceva o fata nu face. Daca el te stie si nu si-a manifestat interesul pentru tine, atunci inseamna ca nu te place si gestul tau va fi penibil.

| LoveSleep a răspuns:

Nu-i spui, îi arați. Prin gesturi.
Restul, depinde de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

"Te plac"

| anonimguy3 a răspuns:

Sincer baiatul face primul pas la asa ceva, cum mi s-a spus mie si asa am facut si eu cu prietena mea.

| AmaToaRea a răspuns:

Simplu te duci la el si si spui ba eu te plac tie iti place de mine? happy

| Black38 a răspuns:

Daca tu stii ca si el te place atunci poti sa iti faci curaj sa-l intrebi pentru ca stii ca ai sanse.Baiatul ar trebui sa faca primul pas dar daca tu tii mult la el si nu mai ai rabdare il intrebi. Daca esti intima intreaba-l pe retelele de socializare sau intr-un moment cand sunteti singuri.Tu ar trebui sa fii pregatita emotional si in cazul in care el nu te place

| Nik_Nicola_1983 a răspuns:

Il inviti in oras si cand iesi cu el il iei de mana in oras si il tii de mana si apoi isi da seama plus de asta si un sarut daca ai furi e perfect

| EnterLife a răspuns:

Spune-i pur si simplu cred..desi depinde si de ce fel de persoana e.O prietena a scris pe o foita "te plac" si i-a aratat-o Ce-i drept se intelegeau foarte bine, dar el nu simtea la fel.Primele zile nu a mai vorbit cu ea, probabil s-a simtit vibovat? Sau intimidat de asta? Sau..cine stie? Dar acum sunt prieteni la fel de buni si discuta si prietena il incurajeaza pe acest baiat ca si inainte...desigur,baiatul de care iti place poate va avea alta reactie, poate si el te place.dar ar fi bine sa ii spui, te vei simti mult mai usurata ca i-ai zis.happy Bafta!

| izabela2013 a răspuns:

Simplu. Te plac.
Dar nu te.as sfatuii sa o faci daca nu stii ca si el are niste mici sentimente pentru tine.

| roxydeny2000 a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie si mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca de cand ne-am cunoscut am observat ca vorbeste frumos cu mine ca ma sustine si ca are grija de mine si pana la urma i-am spus ca incep sa simt ceva pentru el ca e o persoana difetita el a crezut ca imi bat joc mai ales din moment ce i-am scis asta intr-un mesaj si l-am sunat si i-am spus ca asa e ca e adevarat si din fericire el simtea la fel acum ne bucuram impreuna de viata si suntem fericiti impreuna sper sa-ti faci curaj sa-i spui si sa fie la fel si pentru tine ca si in cazul meu ❤