| juky12 a întrebat:

Cum imi dau seama daca ma inseala?e ceva rau daca exista lucruri nespuse intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

Pai poti sa iti dai seama din :
1 nu iti acorda aceeasi atentie
2 e distanta de tine
3 nu isi argumenteaza scuzele
4 face diferite faze : nu vine acasa, iti spune ca pleaca undeva si o gasesti in alt loc, nu iti spune cu cine se duce etc
5 incearca sa o intrebi direct Ma inseli? privesteo in ochi si vezi reactia, daca coboara privirea sau se uita spre stanga minte
6 verifico
7etc
nu este nimic rau in a fi lucruri nespuse intr-o relatie, dar astea trebuie sa fie in limita bunului simt,
oriqm o relatie se bazeaza pe 3 elemente care se leaga una de cealalta :comunicare, incredere, respect

5 răspunsuri:
| Sonjaaa a răspuns:

Da. e rau daca exista lucruri nespuse. e rau pentru ala care le ascunde. daca te insala o sa fie mai distanta decat inainte si nu o sa te mai bage prea mult in seama pana o sa-ti dea papucii. nu e bine sa va ascundeti lucruri pentru ca o sa ajungeti sa va mintiti unu pe altu. incearca sa vorbesti cu ea deschis si sa o intrebi daca are pe altcineva.

| Whitecore a răspuns:

Pai.1:Se poarta mai rece cu tine,
2:Certurile sunt mai dese,
3. Daca ai o casnicie cu ea lipseste toata ziua,
4:In unele momente nu mai vrea XXX cu tine
5:Se poarta mai frumos cu tine in unele momente ca sa te cheleasca de bani{sa-i cumperi lucruri etc}
Sper ca te-am ajutat Fundita?

| juky12 explică (pentru Whitecore):

Faza e ca nu is casatorit.am 18 ani si ea 16.doar ca am impresia ca imi ascunde o groaza de chestii.adica.incepe si zice ceva sh apoi spune''nu mai conteaza'' sh asta se intampla la 3 din 5 chestii pe care le zice.eu sper sa nu fiui paranoic.ti se pare normal sa faca asa?

| Dana211 a răspuns:

Nu prea ai cum sa iti dai seama mai ales daca tipa nu vrea sa se desparta de tine si e o foarte buna actrita fiindca e foarte usir sa minti si sa te prefaci.
Legat de lucruile nespuse intr-o relatie depinde mult ce fel de lucruri. Daca sunt despre voi si va poate afecta cumva ar cam trebui spuse asta daca nu se ajunge la despartire ceea ce ma gandesc ca nu vrei. Dar daca sunt niste lucrui care nu o implica pe ea sau pe voi mai bine nu ii spui. Fiecare are secretele lui si daca esti cu cineva nu trebuie sa stie absolut tot despre tine nu de alta dar de multe ori e mai bine asa

| IanRZR a răspuns:

Cel mai sigur ca te inseala esti in momentul in care o vezi cu acel baiat. Mai poti sa auzi de la prietenii tai sau sau ca evita numite lucruri etc.
Exte bine ca intre celde doua persoane sa existe comunicare si sa fiti sinceri unul cu altul dar cred ca trebuie sa existe si anumita intimitate de partea amndourora. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun