| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama daca relatia mea e una bazata doar pe sex?straight face
Uite aici cateva detalii :
-cand o facem spune ca ma iubeste[nu tot timpul, uneori]
-in fiecare seara inainte de culcare imi spune ca ma iubeste
-ma suna de vreo 3 ori pe zi
-daca ma supara sau ma enerveaza din simple motive ma ia in brate si incearca sa-mi acapareze atentia
-cand iesim afara si cu ceilalti ma mai ia de mana dar nu tot timpul.
-de obicei imi vorbeste frumos si radem
-si cel mai interesant lucru:In seara in care o facem sa zicem imi spune: Te iubesc mult de tot! iar in alte zile nu, si asta ma face sa ma gandesc ca relatia intima cu mine il face sa simta asta, atata tot.Iar a doua zi la scoala se comporta de parca nu s-ar fi intamplat nimic.

-cand facem oral de obicei mereu se grabeste si vrea sa incerce cat mai noi moduri
-cam sare peste preludiu uneori
-de obicei e mai indiferent cu mine
-cand ne vedem nu ma saruta.Ma ia in brate doar
-cand iesim de la scoala nici atunci nu ma saruta[pe motivul ca nu are chef] nici nu ma ia in brate
-nici la scoala nu ma saruta, daca da foarte rar, poate de 2 ori in timpul scolii.
-uneori imi vorbeste urat
-mereu incearca sa dea vina pe mine chiar daca vina ii a lui
-de obicei cand iesim afara si ne vedem, am senzatia ca mai mult vine dupa "momentul ala" si atat.Adica dupa ce o facem ma conduce incet spre casa.[motiv:E frig afara si stau destul de departe!]
-daca nu e am fi inceput viata intima relatia s-ar fi terminat demult [ideea a fost propusa de el]
-nu pare sa fie atat de entuziasmat de lucrurile care le fac pentru el
De revelion facem 1 an de relatie, avem amandoi 16.Ne-am mai despartit in trecut pe motive serioase si urate dar de obicei el s-a intors la mine.
Ce sa cred?!straight face

16 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

De obicei, o relatie implica sex, sau doar eu gandesc asa?!
Acum tu, mi-e clar ca tipul te foloseste si tu accepti

| RAY a răspuns:

Cum imi dau seama daca relatia mea e una bazata doar pe sex?
orice relatie are la baza sexul din partea barbatului conform si ultimelor studii

| mihai69 a răspuns:

Să crezi că te vrea doar pentru sex.
Și dacă nu crezi, spune-i că ești însărcinată. Să vezi ce viteză o să bage! rolling on the floor

| Sfinnx a răspuns (pentru mihai69):

Clar =]]]

| piticelm a răspuns (pentru Sfinnx):

Sa stii ca insarcinata nu poti ramane prin gura.

| neutrino a răspuns:

Baietii au o teorie: pentru sex poti minti oricat de mult, daca ai pe cine.

| Sfinnx a răspuns (pentru neutrino):

Sunt constienta de asta :\ dar nu mi place cum suna si nici nu vreau sa fie asa straight face Adica ..cine vrea?!

| Emilian65 a răspuns:

Intadevar, relatia voastra rezista pentru ca tu esti mereu la dispozitia lui si-i satisfaci poftele sexuale.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca te iubeste, asa face si prietenul meu, exact la fel este si avem 2 ani de relatie, eu avand 17 el 18. Ne.am despartit de 2 ori din motive serioase dar am incercat sa trecem peste si sa o luam de la inceput pentru ca am realizat ca nu putem sta unul fara altul. Si eu am crezut ca stam doar pentru sex pentru ca se comporta cum spui tu despre prietenul tau. Are si el momente si momente, eu sunt surprinsa cat de mult poate oscila, o data este extrem de dulce, iar in urmatorul moment nu are chef nici sa ma sarute sau sa ma ia in brate. Ai incredere in el, chiar te iubeste, are si el problemele si stresul lui, nu e obligatoriu sa iti arate asta. Sper ca te.am ajutat cat de cat. Pup :*

| Sfinnx a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragut.Ma bucur ca mai exista cineva in situatia mea si ma intelege.

| piticelm a răspuns:

Tot ai pus intrebari de toate genurile, iar cand spunea cineva sa nu faci nu stiu ce, sareai ca arsa spunand ca nu e vorba de tine.Acum ai ajuns sa ne povestesti experientele tale sexuale si ceea ce faci in dormitor.Nu ti se pare cam trist? mie da. Vorbeai de tot felul de sentimente si dragoste, wow, insa a fost interesant modul tau de a testa terenul.Nu stiu cat creier poti avea, ca atunci cand un barbat iti propune asta, tu sa accepti crezand ca te iubeste.Ha ha, un barbat nu te-ar obliga sa faci asta, nu unul care te iubeste.

| Sfinnx a răspuns (pentru piticelm):

Nu e vorba de aplicare. Iar unele intrebari pe care le-am pus au fost ba din pura curiozitate ba din altceva.Si au fost momente in care chiar un era vorba de mine. Daca era vorba de mine scriam la persoana I si faceam referire la viata mea.
Am folosit : relatii sexuale ptc pana la urma si pettingul intra in categoria asta.Asta e tot ce practicam noi.Sex nu.Nu inca.

| HeadShoot32 a răspuns:

E cu tine pentru sex. Asta e parerea mea si sunt sigur de chestia asta. Daca chiar ar fi tinut la tine, nu te-ar fi injurat niciodata, nu ar fi tipat la tine, te-ar fi pupat de fiecare data cand putea, cand ieseai de la scoala si normal trebuia sa te pupe, nu baga scuze ca "n-are chef" iti zice anumite lucuri "siropoase" doar in acel moment de magie si mai ales ca te-ai despartit de el in trecut si ca el incearca sa dea vina pe tine chiar daca e vina lui. In locul tau, m-as desparti de el, asta e parerea mea, mai dureros e sa fii cu o persoana, la care tu tii, si acea persoana e cu tine doar pentru sex decat sa te desparti de o persoana la care doar tii la ea. E cam incalcit, daca nu ai inteles imi spui. Dar pana la urma, daca nu te iubeste degeaba e cu tine, poate ii e prea sala sa se duca pe centura dupa curve si a hotarat sa isi ia propriea "curva" (nu ma intelege gresit, eu nu te fac pe tine direct "curva" doar imi dau cu parerea cum vede el lucrurile).

| Andrei_Stroia_1990 a răspuns:

Eu iti dau un sfat amical virtual incearca sa il refuzi de cateva ori cand vrea sa o faceti si asa o sa iti dai seama daca te iubeste cu adevarat sau e doar o atractie sexuala si atat

| anhonim a răspuns:

"-cand facem oral de obicei mereu se grabeste si vrea sa incerce cat mai noi moduri" Adica? in ce sens se grabeste? cum se comporta? si ce spune, adica ce zice sa incerce?