| An89 a întrebat:

Cum îmi dau seama dacă sunt infecatat cu visul hpv, dacă sunt băiat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mergi la medic.

| ywar a răspuns:

Nu prea ai cum. Testele sunt destul de greu de facut si daca ar fi 100 % sigure, dar ce sa vezi..nu sunt! Cu alte cuvinte, baietii/barbatii sunt fericiti purtatori, care nu au simptome.
Totusi exista niste indicii care ar putea spune ca ai avea ceva de investigat. papiloamele, excrescentele pielii, negi. dar care pot avea alte cauze.