| brokxy a întrebat:

Cum imi dau seama dacă un bărbat vrea o relație serioasă care să ducă spre căsătorie? De preferat sa raspunda baietii

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca indiciul care poate fi considerat ca ar putea fi cel mai ''sigur'' il reprezinta varsta respectivului barbat si de asemenea sa aiba un venit sigur si pe cat este posibil si garantat incat sa fie capabil sa sustina o familie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune asta, declară asta, se comportă deja ca un soț.

| Nemessys a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama de asa ceva din prima, ci pe parcurs.
1. Vezi cum gandeste el, ori pe termen lung, ori pe termen scurt. Afla-i si planurile de viitor.
2. Afla daca esti compatibila cu el din toate punctele de vedere, daca gandeste ca tine si vrea acelasi lucru ca tine.
3. Analizeaza-l cum se comporta intr-o relatie si cu tine. Daca se implica si o ingrijeste sau la prima problema deja o arunca la gunoi si pleaca.
4. Cum se comporta cand tu te afli in cele 2 extreme. super fericita si la pamant. La fel si despre el, cum se comporta cand este in cele 2 extreme. Daca e o persoana respingatoare, nervoasa care renunta repede si mereu isi plange de mila, sau are nevoie doar de un moment sa se calmeze si dupa aia cauta solutii.
5. Cum se comporta in casa. Daca te ajuta la gatit si curatenie sau asteapta sa i le faci tu pe toate ca un nesimtit cum poate i le facea ma-sa.

Cam astea ar fi dar mai sunt. Pe scurt, seteaza-ti niste valori, niste preferinte. Adica vrei ca viitorul sot sa fie : si-ti notezi tu preferintele tale.
Ti-as recomanda sa stai si cu el macar un an sub acelasi acoperis inainte sa faci decizia finala. Din punctul meu de vedere, relatia adevarata este atunci cand amandoi stau impreuna, se sustin unul pe celalalt, se ajuta, contribuie amandoi la casa, la cheltuieli, la curatenie si tot asa. big grin Nu relatia aia in care se vad doar 2-3 ore pe zi in oras si gata. e relatia frumoasa. Pentru ca nu au de unde sa stie ce face celalat in casa. Inca mai exista persoane care vad concubinajul ca ceva gresit si de aia nu se muta pana cand nu au acte. Dar dupa, de cele mai multe ori femeia realizeaza ca a facut o alegere gresita si dupa vine replica,, daca stiam eu ca esti asa, nu te mai luam de barbat".

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pai, mai intai te citeste sa vada ce fel de om esti incet, incet, si incepe sa te cunoasca si pe urma se hotaraste in mintea lui si incepe sa fie serios, sincer, atent, grijuliu etc. relatia merge mai departe si asa va casatoriti.

Faza e ca aici e o problema tu trebuie sa fi compatibila cu el ca daca amandoi ganditi diferit si tu intr-o directie iar el in alta nu merge nimic si nu ajungeti nicaieri. Aici nu stiu care o sa fie mai destept dintre voi doi, tu s-au el dar ce mai conteaza atata timp cat va iubiti totul o sa mearga. Bine inteles ca de obicei tu o sa duci tot greul in spate casa, curatenia, copii, cumparaturiile etc.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Poti sa il intrebi chiar tu fata in fata si ii spui "ce planuri ai cu mine ca a trecut ceva vreme de cand suntem impreuna?" si vezi ce o sa iti raspunda. Daca s-a plictisit de prosti si asa te ia de sotie acum depinde de tine.

| Marius22222222222 a răspuns:

E atent la tine, la tot ce tine de ritualu tau de acasa, astfel vede deja ce fel de casnicie ati avea

| Alverto a răspuns:

Pai asta ține de tine, daca vrei o relație serioasă trebuie să găsești pe cineva care vrea aceeleași lucruriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te prezinta parintilor. Cand te prezinta la prieteni si toti cunoscutii. Cand te face fericita din toate punctele de vedere. Atunci te poti astepta la o cerere in casatorie.

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt de acord laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câți anișori ai?

| Eugen80 a răspuns:

Nu iti dai seama de asta.
Daca nu te cere si nu ti-e fidel, clar nu are treaba cu casatoria.
NU da mai mult de un an nici unei relatii daca nu este serioasa si nu vezi nici un viitor.
Fii dura si dupa 1 an, pune piciorul in prag, altfel ajungi la 40 de ani tot singura, dar cu un CV de multe relatii "serioase"

| Stropdeploaie a răspuns:

Hei! Sa ti spun din propria experienta. si sunt ferm convins ca majoritatea au aceasta reactie! Deci daca ai un iubit si iti doresti sa formezi cu el o familie! Spune i asa cu seninatate si o placere maxima ca esti insarcinata! Crede ma ca vei avea surprize mari! placute s au mai putin placute!