| IanisCrsiti a întrebat:

Cum îmi recomandati și mie sa ma epilez?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La orice cabinet cosmetic, cu ceara calda!

| sierra1 a răspuns:

"îmi recomanda-ti și mie sa ma epilezi?"

noi iți recomandă-m:

https://www.emag.ro/......D8ZVK3MBM/

| ywar a răspuns:

Epileaza-te cu Gramatica Limbii Romane!

| Eireann a răspuns:

Cu pasta de zahar la salon. Doare mai putin decat ceara si nu cresc fire din piele dupa. Aplici un balsam cu aloe Vera dupa si iritatia dispare pana a2a Zi.

| Invictusman a răspuns:

Te poți epila cu ceara sau pasta de zahar dacă vrei cele mai bune rezultate și o piele de bebeluș.

| Freya1 a răspuns (pentru Invictusman):

Nu prea e piele de bebelus.E cam dureros, pielea se însoțește, multi se irita urat...

| Invictusman a răspuns (pentru Freya1):

Dacă procedura e la salon cam e.
Chiar eu am fost odată și m-a luat perfect cu ceara.
Mie îmi place uneori durerea, uit ca am depresie, simt ca trăiesc cu adevărat.

| Freya1 a răspuns (pentru Invictusman):

Ciudatica putin chestia asta cu durerea.
Eu una nu pot sa ma fac cu ceara sau chestii din astea dure.Pur si simplu ma irit, Am pățit sa imi dea si sângele de la epilator.Nu ma fac daca nu e cu laser.

| Invictusman a răspuns (pentru Freya1):

Nu-s sado stai chill. Depinde de salon și de experienta persoanei care te epilează, știu ca după ce te epilează trebuie sa aplice și ulei în zona/zonele respective.
Am depresie de 16 ani, pentru mine durerea aceea e 0.
Durere e aceea când nu mai pot respira și nu ma pot da jos din pat cu orele /zilele din cauza depresiei nu o procedura ce durează câteva minute.
Asa ai tu pielea mai sensibila ncsf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu DEX

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Cu bricheta

| VanillaQ a răspuns:

Crema depilatoare