| xxx_5362 a întrebat:

Cum intelegeti expresia "vreau mai mult decit sex"?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Adica vrea o relatie. Vrea sa va lege ceva mai special. Sa aiba acel sentiment de : '' Te-am gasit. Pe tine te cautam ''

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, adica sa refera la faptul ca nu doar sex doreste ci probabil vrea si iubire, vrea o relatie serioasa, nu una care sa se bazeze numai pe sex, o relatie in care sa fie si sentimente implicate!

| Vizitiul a răspuns:

Adica, placerile trupesti sa ocupe o parte colaterala, iar partea magistrala sa fie musamalizata de sentimente leale, respect viceversa si confienta.
Sexul mecanic se gaseste la orice colt de strada, dar veridicitatea in materie de dragoste este ceva mai rarefiata, mai osebita, apare contingent.

| Vizitiul a răspuns:

Samburele de adevar deprins este relevant si nu exprimarea. Multumesc pentru o apreciere, face mai mult ca 1000 de "funde".
O zi buna!

| Stefania a răspuns:

Adica sa fie ceva eageratlaughing

| vlaaddd a răspuns:

Vrea copil laughing

| georgegs a răspuns:

Nu.suna.a.binelaughing))

| itarkan a răspuns:

@xxxerica ai si alta intrebare in care zici ca prietenul tau vrea sex... sa inteleg ca acea expresie vrei sa i-o spui tu lui(vreau mai mult decat sex)?

| max_4494 a răspuns:

Intre a face sex si a face dragoste este o oarecare diferenta.Sex faci din nevoia de a-ti satisface o dorinta, o placere. A face dragoste inseamna sex + suflet + iubire. E complicat si in acelasi timp simplu.Mai mult decat sex vor cei care iubesc.Parearea mea!

| Macu a răspuns:

Adica vrea iubire si nu tocmai sexwinking vrea sa aiba pe cineva aproape de el/ea fara ca sexu sa fie pe primul plan...

| xxx_5362 explică:

Sper sa fie asa...mersy la toti!

| xxx_5362 explică:

Dany>>>mi-ai dat un raspuns in termeni neologici... poate n-am patruns in adincul sensului, dar mi-a placut exprimarea.bravo!

| xxx_5362 explică:

Itarkan>>>>nu, vei intelege gresit. ok, am sa dau cartile pe fata:el mi-a zis ca vrea ma mult decit sex.

| xxx_5362 explică:

Si tie Dany o zi buna! numai bine tuturor!

| xxx_5362 explică:

De ce rizi?

| xasfgbgfh a răspuns:

Iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea si sentimente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ai grija sa nu iti spuna ce vrei tu sa auzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, la aspectul tau exterior si la inteligenta pronuntata de care dai dovada incep sa-l inteleg.Adeca vrea o relatie de durata.

| culturaldisease a răspuns:

laughing) ti-a spus cineva asta?