| AndreeaDeea002 a întrebat:

Cum îți dai seama ca nu te vrea doar pentru sex?

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce varsta ai?

| AndreeaDeea002 explică (pentru RAY):

Aproape 18 ani

| RAY a răspuns (pentru AndreeaDeea002):

El cat are?

| Violleta2022 a răspuns:

Intai aduce vorba de sex si incearca sa te convinga sa-i cedezi.

Ce varsta ai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După cum te caută.
Dacă te caută doar pentru sex, vrea numai sex.

| Plato a răspuns:

Ii zici ca "nu te simti pregatita si nu te gandesti la asta cel putin un an, doi". Apoi ii vezi reactia.

Sau il faci sa creada ca ai avut un accident si ai ramas la pat vreo 5 ani.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

2 ani? Eu daca aud 2 luni, deja sunt cu un picior pe usa afara. Ma duc si mi-o trag cu altele si raman doar sa vad pana unde duce nesimtirea ei. laughing Apoi o las in plata Domnului laughing Asteptarea e o mizerie. Daca vrea sa astepte, sa astepte singura, ca toate femeile normale.

| mentholinks a răspuns (pentru OrdanKarris):

Dar cine te crezi man? Tu vrei ca fata sa se indragosteasca in secunda 2 de tine fara macar sa stie ce iti taie capul si sa ti-o ia in gura de la prima intalnire? Astia ca voi trageti in jos imaginea barbatului in fata femeilor si de aceea au ajuns atat de suspicioase si pline de neincredere.

| OrdanKarris a răspuns (pentru mentholinks):

Nu prea imi pasa daca unele femei sunt suspicioase si pline de neincredere. De asta exista diversitate, sa pot sa aleg ce doresc. Faci o greseala daca incerci sa convingi o astfel de femeie ca esti de incredere. Iti pierzi timpul aiurea, nu o vei convinge nimic. Iar daca te oferi saii demonstrezi chestii si sa o repari, se va folosi din plin de tine ca razbunare pentru ce i-au facut aia dinaintea ta, iar apoi iti va face probleme pentru ca i-ai demonstrat ca esti la dispozitia ei exclusiva. Nu ma astept sa mi-o ia in gura de la prima intalnire, dar nici n-am sa astept luni intregi. Cu cat asteptarea e mai lunga, cu atat sexul e mai praf. Iti dau un sfat, poti sa-l urmezi sau sa-l ignori, te priveste: nu mai incerca sa fi imaginea de barbat ideal pentru femei sau de dragul femeilor. Analizeaza bine viata ta si daca esti multumit de rezultat, fa ce ai facut si pana acum. Dar daca nu esti multumit, fa exact invers ce faci acum, exact reversul. Invata nepasarea.

| Raven a răspuns:

Dacă-i dispus să aștepte și să nu faceți sex din secunda doi de când v-ați cunoscut. Adevărul e că toți băieții/bărbații vor să facă sex și nu se gândesc la alte avantaje dintr-o relație cu o tipă decât după o anumită vârstă, de-aia te întreabă toată lumea câți ani ai.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Raven):

Asteptarea NU este o dovada a dragostei. Doar in capul femeii este o dovada a dragostei. Nu mai suntem la 18 ani sa fim orbiti de hormoni incat sa asteptam o fata. Iar intr-un viitor cuplu, ea nici nu ajunge sa intrebe asta pentru ca isi da seama fara asteptari inutile daca vrea tot de la ea sau nu. Faptul ca intreaba asta inseamna ca nu are ea nimic altceva de oferit. Nimic nu spune "NU TE VREAU" decat asteptarea, decat "Nu sunt pregatita inca", sau "nu pot trece peste fostul", sau "trebuie sa fim la un alt nivel", "asteptarea potenteaza placerea". Daca aud si o singura astfel de replica, mi-am luat instant jucariile si am zburat de acolo. Asteptarea e o insulta pentru mine iar in acel moment acea fata m-a insultat. Nu e nici o dovada a dragostei, e un exercitiu de chinuiala.

| RAY a răspuns (pentru Raven):

Eu am intrebat-o sa stiu ce sa raspund, de ce este nevoie de nunta ca sa faci sex? relatie? pentru sex, suntem hetrosexuali simtim dorinta sexuala de asta ne pierdem timpul cu ele, stii tu alte motive? ce avantaje iti aduce o relatie in afara de sex?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Motivul pentru care am spun " NU TE VREAU" este ca mi se pare o chestiune de fairplay ca atunci cand te intalnesti vreme de x saptamani sau luni cu un barbat, dar n-ai de gand sa te culci cu el - sa i-o spui.
Un alt motiv este ca, pentru mine una, " nu sunt pregatita sa fac sex cu tine" inseamna de fapt " nu ma atragi" (sau ma atragi din toate punctele de vedere dar nu sexual). Ori altfel, sincer vorbind, ce poate fi mai chinuitor decat sa amani sexul cu cel care te atrage?

| OrdanKarris a răspuns (pentru GirlOnline81):

Sunt de acord cu ce ai zis, si cu fair-play-ul. Timp petrecut cu tine, chimie implicita respectiv contact intim. Si cred ca si tu esti de acord cu mine ca notiunea de barbat "incarcator" disponibil pentru femeia "telefon" care nu cauta decat sa fie incarcata trebuie sa dispara. Ai zis bine ce ai zis. Si iti reamintesc, eu nu fortez pe nimeni sa faca sex cu mine, dar daca nu primesc ce caut, crede-ma am intalnit suficiente femei cu suficiente mentalitati sa-ti spun ca exista si ce caut eu, in numar maricel as putea spune. Nu mai am 18 ani sa traiesc cu sperante, nu mai am 18 ani sa-mi pun sperante intr-o singura femeie, nu mai traiesc sa culeg aprecierea unei singure femei, traiesc pentru interesele mele si ofer in egala masura tot ce doreste o femeie DACA e femeia ideala mie. Daca nu, nu esti obligata sa ma suporti. Nici macar o secunda. Sunt barbat cu standarde, si cu cat avansez in varsta sunt mai cautat si imi permit mai multe. Si nu stiam ca daca vreau sex fac un rau. De fapt asta e vrajeaza menita sa induca in mintea barbatului respectiv notiunea ca trebuie sa depuna mai mult efort, care din nou, inseamna lipsa chimiei intre cei 2. Vrei sa manipulezi barbatii, fugi la liceu la aia de 18 ani(nu zic neaparat de tine, intelegi tu esti fata mare) si bucura-te de puterea ta feminina cat poti si cat vrei.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

" Nu stiam ca daca vreau sex fac un rau".

Nu mai retin cui, dar am mai spus-o: sexul e ceva frumos si natural, numai prostia umana vede altfel.
Cat despre "notiunea de barbat incarcator disponibil pentru femeia telefon"... da, ideal ar fi ca femeia sa inteleaga si sa accepte faptul ca un barbat sta intr-o relatie cata vreme nevoile lui de baza ii sunt implinite.
( si cand spun "nevoi de baza" ma refer si la dorinta/nevoia de a face sex).

| OrdanKarris a răspuns:

Daca te deranjeaza ca vrea sex de la tine, inseamna ca doar asta ai de oferit si ca vrei sa supraestimezi valoarea acelui sex cat de mult poti, pana in pragul exasperarii, pana i se taie cheful si pleaca cu totul de langa tine. Daca trebuie sa intrebi asta, suspectez ca nu-ti prea place sexul si ca ar trebui sa cauti barbati fara cuc. Asa nu o sa-ti mai faci griji daca te vrea pentru sex laughing

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Pai tocmai aia e ideea, daca pleaca inseamna ca doar asta a vrut, daca ramane inseamna ca o vrea pe ea, nu ce are de oferit.
Ba e o dovada de dragoste, ca mai nou se confunda foarte usor iubirea cu atractia si sexul.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Deci la tine, iubirea e o chestie care vine dintr-o singura directie, asa-i? Aia a barbatului. Conform mintii tale, ea nu trebuie sa ofere nimic, nu e responsabila de nimic, nu trebuie sa faca nimic altceva decat sa consume oxigen si atat, asa-i?

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ba da, e responsabila sa-i ofere si ea iubire.
Sexul e ceva votiv, solemn.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Deci tu esti virgin? ori esti insurat ori esti virgin

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ele vor nunta pentru sex, ce sa faci, e na o sa intalneasca un vagabond cu care o va pune rapid, baieti buni vor fi buni doar de zona prieteniei sau ca provider dupa 30 de ani

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ce iubire ofera o fata?

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

Putin imi pasa ce vor ele. De asta am standarde, ca sa nu-mi pese ce vor ele. Eu imi joc rolul cat de bine pot si cu cine pot, cine musca bine de bine, cine nu, NEXT. Si crede-ma musca foarte multe acest joc. Secretul este ele sa nu stie NICIODATA ce gandesc. Nu trebuie sa le spui ce sa faca, doar sa le demonstrezi. Le inseli fara sa arati ca o vei face, cand te intreaba ce s-a intamplat le spui exact cum spui ele, NIMIC. Redirectionezi propriile tactici feminine pasiv agresive inapoi asupra lor. Discretie, mister, inlocuibilitate. Nu trebuie sa faci pe plac fiecarei muieri care intra in contact cu tine. Tu nu esti acolo sa fi apreciat de 90% din muieri, tu te afli acolo sa exciti 10% din muieri. Restul vor vedea succesul tau si se vor da pe brazda, iar daca nu si nu, nu pierzi nimic. Aia care intra in zona prieteniei se afla acolo pentru ca sunt naivi si nu-si cunosc propria valoare. Femeia e telefonul, iar acel om din zona prieteniei este incarcatorul, care o suplimenteaza de energie pozitiva. Nu fi incarcatorul pentru femeia telefon. laughing Tu te afli acolo s-o consumi de energie, nu s-o incarci. Consuma, nu incarca, consuma, nu incarca, consuma, nu incarca. Consum-o!

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Dar eu nu sunt in situatia de a avea dubii in privinta partenerei sau ea in privinta mea. Deja e vorba de ani, de nivelul la care suntem logoditi, deci nu se mai pune problema de a fi doar o aventura sau sa o mai las dupa ce "obtin" ceva. Intelegi? Am intrat de mult in moralitate si normalitate, ba chiar si in legalitate.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai cum adica "ce iubire ofera o fata"? Nu stiu cum as putea raspunde, ca e prea echivoca intrebarea.
Tu chiar crezi ca mereu o fata are un interes? E imposibil sa te iubeasca pur si simplu?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu stii cum sa raspunzi dar afirmi, misto

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Tu sigur nu esti o femeie?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai pune-mi o intrebare cu sens.

"Ce iubire ofera o fata?" - Iubire. Daca e "ea", atunci iubire desăvârșită, votivă, inextricabilă, divină, astronomică.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Iubire desăvârșită, votivă, inextricabilă, divină, astronomică = asta nu e iubire sunt basme mitologice

| Negoiu a răspuns:

O fată are intuiţie, îşi dă seama când partenerul nu o vrea doar pentru sex şi are intenţii serioase. Are o „arie" mai largă de discuţii, vorbeşte de planuri de viitor, etc.

| RAY a răspuns (pentru Negoiu):

Deci pentru sex este nevoie de o „arie" mai largă de discuţii, vorbeşte de planuri de viitor, etc.

| oliverlasobalta a răspuns:

Daca te-a vazut dimineata fara machiaj clar te iubeste laughing