| elenababy a întrebat:

Cum iti dai seama ca un barbat a vrut doar o aventura?

9 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

1. Nu a fost niciodata cu adevarat interesat
Mai ales atunci cand vorbim despre o „lipeala" intamplata in club, este posibil ca barbatul in cauza sa fi vrut doar sa aiba parte de o aventura de moment si doar atat.
2. S-a indragostit de altcineva
Daca barbatul in cauza se simtea atras de tine, acest lucru nu inseamna ca nu se putea indragosti de altcineva intre timp. Asadar, daca dupa doar cateva intalniri, iti marturiseste ca s-a indragostit de alta femeie, nu considera ca iti vinde gogosi – s-ar putea sa iti spuna adevarul!

3. Nu vrea o relatie serioasa
Poate vrea sa fie cu cineva, dar, daca tu iti doresti sa ai o relatie serioasa, ia in considerare faptul ca el s-ar putea sa caute o legatura mai relaxata, fara obligatii. Cu alte cuvinte, nu are chef sa iti cunoasca familia, sa mearga la nunti cu tine, etc.

4. Familia si prietenii tai il sperie
Daca ati ajuns in acel punct in care ti-a cunoscut familia, s-ar putea ca aceasta sa fie prea mult pentru el. Este posibil sa nu ii placa familia in care ai crescut, fapt care sa il determine sa nu te mai placa nici pe tine!

5. Prietenii l-au convins sa se desparta de tine
Relatia cu tine a insemnat automat o indepartare de prietenii lui. Daca lucrurile stau asa, atunci este posibil ca prietenii lui sa se fi aliat impotriva ta si sa il fi convins pe amicul lor ca nu merita sa renunti la prietenii din copilarie pentru o femeie.
6. Esti cicalitoare
Pentru unii barbati, orice rugaminte exprimata de mai mult de o data devine cicaleala. Chiar daca rugamintile tale sunt pertinente, s-ar putea ca el, pur si simplu, sa nu aiba chef sa le ia in considerare si sa renunte la relatia cu tine daca te deranjezi sa ii repeti ceva ce, crezi tu, el nu a auzit.

7. Sunteti diferiti
De pilda, el este foarte lenes si comod, iar tu esti obsedata de curatenie. O asemenea relatie presupune nervi tari si stress – deci, prea multa bataie de cap pentru el.

8. Esti prea fitoasa
Se poate ca nevoile tale sa fie unele destul de normale pentru standardul de viata cu care esti obisnuita, insa, daca el nu se ridica la nivelul pretentiilor tale, atunci probabil va renunta inainte sa isi goleasca de tot portofelul si cardul.
9. Te-ai schimbat
Daca ati fost implicati intr-o relatie serioasa, este posibil sa va fi schimbat amandoi in timp. Problema intervine atunci cand el nu mai regaseste in personalitatea ta actuala calitatile care l-au atras la inceput.
10. Nu mai faceti sex
Din cauza rutinei, partidele de sex au devenit tot mai rare. Daca initial nu va mai ridicati din pat in timpul vostru liber, acum folositi canapeaua doar pentru a va uita la filme. Iar lui ii lipseste pasiunea si sexul nebun de la inceput.
Sper ca ti-am fost de foloswinking

| soul2soull a răspuns:

Simplu al "tragi de limba" dar la urma urmei ce conteaza asta?

Intr-o relatie nu conteaza trecutul.
Conteaza ce face-ti din momentul in care sunteti impreuna.
asa ca ce a fost a fost de ce vrei sa rascolesti"mortii"?

| elenababy explică (pentru soul2soull):

Stiu ca nu conteaza trecutul intr-o relatie. Intrebarea am pus-o pentru ca o prietena de-a mea s-a intalnit cu un barbat cunoscut pe un link de matrimoniale, au vorbit si s-au intalnit, intre ei s-a intamplat actul sexual si nu doar o data, ulterior ea i-a reprosat ca de ce sta pe site in continuare si el a tratat-o cu indiferenta, nici macar un raspuns nu i-a dat daca mai vrea sa fie sau nu cu ea. Acum ea l-a cautat punandu-i cat a contat ce fost intre ei, el a spus imediat ca si pentru el a contat si ca ramane sa vorbeasca, daca va mai fi ceva sau nu. Imi pare rau de ea ca sufera, s-a indragostit si am vrea sa nu mai speculam ci sa ne dam seama ca el a vrut o aventura. Experienta in asa ceva n-avem nici eu nici ea din acest motiv am pus intrebarea aici.

| soul2soull a răspuns (pentru elenababy):

Apei fata daca trece atat de repede de la matrimoniale la sex...recomanda-i o centura de castitate cine a pus-o sa se arunce intr-o relatie emotional.
REGULA spune ca: nu trebuie sa te implici emotional decat cu sotul si doar daca merita atat tot restul este praf aruncat in vant inca nu constientizati asta?

| TeIubesccc a răspuns:

E indiferent dupa actu` sexual. Nu iti mai raspunde la telefon, la mesaje. Pentru el, pari a fi inexistenta

| aurora50scumpika a răspuns:

Pai,,daca iti tot vorbeste ceva de genu:esti buna! si nah iti da de inteles ca vrea sa se culce cu tine desi voi nici bine nu v-ti cunoscut.iti propune sa vii la el acasa.iti dai seama ca o sa vrea sa se culce cu tine si daca nu e nimic intre voi clar ca a vrut numai o aventura

| scuipanela a răspuns:

Se desparte de tine dupa ce tia traso! frunda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi povesteste aventura, la o bere.