| anonimus123456789102000 a întrebat:

Cum iti dai seama daca te-ai indragostit (sunt fata)?

9 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Îţi place să petreceţi timp împreună şi faci tot posibilul ca acest lucru să se întâmple des;
Te gândeşti doar la persoana respectivă – de cele mai multe ori rememorezi momente trăite împreună sau visezi cu ochii deschişi la momentul când urmează să vă revedeţi;
Când te gândeşti la planuri de viitor, îi faci loc în gândurile tale; Prietenii şi cunoştinţele s-au săturat să te audă vorbind despre el/ea;
Când nu sunteţi împreună, totul îţi aminteşte de el/ea;
Ai vrea să-i trimiţi tot timpul mesaje, chiar dacă îi spui lucruri simple ca "neaţa" sau "nb";
Eşti dispus/ă să faci anumite schimbări la tine pentru a-i atrage atenţia;
Începi să fii interesat/ă de interesele lui/ei;
Simţi că este o persoană unică, iar ceea ce simţi este un sentiment unic; Îi descoperi mai degrabă calităţile decât defectele;
Îţi doreşti să fie pentru totdeauna;
Ai vrea să fiţi tot timpul împreună; Simţi gelozie când îl/o vezi cu altcineva;
Te întrebi dacă i-ar plăcea ţinuta pe care o porţi; Simţi că nu ai control asupra sentimentelor tale;
Îţi doreşti să fii o persoană mai bună pentru el/ea;
Îţi face plăcere să-i fi de ajutor; Este prima persoană la care te gândeşti dimineaţa şi noaptea înainte să adormi;
De fiecare dată când vă vedeţi, inimia ţi-o ia la goană;
Zâmbeşti incontrolabil de fiecare dată când îi spui numele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fluturasi in stomac.
Daca simti o atractie fizica cand e in preajma ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Santo2190 a răspuns:

Descrie-te pe tine descrie persoana de care crezi sau obiectu ca te-ai indragostit..mai multe detalii ar fi de folos
pana una alta: ai "fluturi in stomac", simti fiori, te pierzi in ochii lui/ei (daca-i persoana), te emotionezi cand vorbesti, te simti bine in compania lui/ei

| anonimus123456789102000 explică (pentru Santo2190):

Pai eu pun greu suflet intr-o relatie si cel putin pana sa incep sa tin la el, ma comport mai indiferent. dar cu baiatul asta e altfel. suntem doar de 3 zile impreuna si ne-am vazut si ieri si azi si ma inteleg foarte bine cu el. si ma simt ok in prezenta lui, desi suntem abia la inceput. si vorbim deschis unul cu altul. dupa ce imi petrec ceva timp cu el, cand ajung acasa, zambesc non-stop si ma gandesc la el. vreau sa stiu daca m-am indragostit...

| Santo2190 a răspuns (pentru anonimus123456789102000):

Da,esti indragostita happy nu e nimic rau in asta, comporta-te cum simti explica-i ce simti explica-i si daca esti indiferenta. spune-i ca asa esti tuhappy succes cu relatia happy

| Anonim7hhsh a răspuns:

Hei. Eu cred ca te-ai îndrăgostit. E un lucru minunat! Și mie îmi place de un baiat și când sunt în preajma lui nu mă mai pot opri din zâmbit și inima îmi bate foarte Rapid. Am și acei fluturi în stomac. Nu mai spun ca mă și gândesc tot timpul la el și nu pot sa îl scot din minte. Tu câți ani ai? Așa as putea sa Îți explic lucrurile pe înțelesul tau. Dacă vrei vorbim pe privat, acolo Îți pot da mai multe sfaturi. Pupici!

| Anonim7hhsh a răspuns:

Hei. Eu cred ca te-ai îndrăgostit. E un lucru minunat! Și mie îmi place de un baiat și când sunt în preajma lui nu mă mai pot opri din zâmbit și inima îmi bate foarte Rapid. Am și acei fluturi în stomac. Mă gândesc mereu la el și nu mi-l mai scot din minte. Dacă mai ai nevoie de câteva sfaturi, scrie-mi în privat. Te puuup!

| joeboom a răspuns:

Buna! Te vei gandi tot timpul la un tip.