| NutellaLover1 a întrebat:

Cum iti dai seama daca unui baiat ii place de tine? imi place de un baiat de la mine de la scoala si el stie dar unei colege i-a spus ca lui nu ii place de mine...nu prea stiu ce sa spun pentru ca el in ore se tot uita la mine cand nu sunt atenta la el, si cand intorc capul spre el se intoarce.dau FUNDA la cine ma ajuta cel mai mult.happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

La varste mici si fetele si baietii sunt cam nehotarati,asa ca nu conteaza ce i-a spus el colegei respective,ci ceea ce face!
Daca vezi ca te priveste,daca incearca sa fie mereu in preajma ta, daca iti da mai multa atentie decat de obicei, te studiaza pe tine si posibilitatea sa-ti spuna ca te place.
Lasa-l sa gaseasca el modul in care sa se apropie de tine, tu deja ai facut destule, el stie ca-l placi!
Ai rabdare.

| NutellaLover1 explică (pentru greece12):

Iti multumesc mult pentru acest sfat.sigur ma va ajuta foarte mult.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate e timid de felul lui si nu vrea sa recunoasca ca te place, ar trebui sa vorbesti cu el

| neutrino a răspuns:

Atunci cand unui coleg ii place de tine, iti spune. Daca nu, nu si nu ai ce face.

| Zuzazozo a răspuns:

Sunt cam 20 de semne ca acel te place.
1.Rade mereu la glumele pe care le faci, chiar si atunci cand nu le sti povesti cum trebuie sau sunt glume seci, fara umor.
Face glume despre o posibila relatie cu tine.
Iti zambeste. Chiar foarte des.
Te cheama in oras din cand in cand. Nu, nu la o intalnire, doar asa, la distractie. (Vrea sa fie in preajma ta, te place dar, cuvantul “intalnire” le da uneori fiori barbatilor si de aceea il ocolesc.)
Iti stie porecla, numele de alint, se foloseste de acestea atunci cand vorbeste cu tine.
Il surprinzi mereu holbandu-se la tine. La chipul tau evident, nu intra in discutie fundul, sanii sau mai stiu eu ce i-o fi trecand prin minte.
Se comporta de multe ori ciudat atunci cand vorbeste cu tine. E neatent, se impiedica daca e pe strada, spune lucruri complet absurde si neimportante numai pentru a deschide discutia.
Te suna la telefon. Stim deja ca barbatilor le displace acest lucru deci, daca te suna, ori esti prietena sa cea mai buna, are nevoie de ceva, ori e pur si simplu nebun dupa tine si simte nevoia sa te auda cu orice pret.
Te apara mereu in public, indiferent de ce ai face sau spune.
Te intreaba mereu despre viata ta, despre ce faci si cum o duci, pe langa absolut generalul si nesemnificativul “salut, ce mai faci? ”.
Iti spune intotdeauna pe nume atunci cand vorbeste cu tine. Il cunoaste si ii place sa il rosteasca cat mai des.
Pare mai respectuos, mai galant si mult mai matur decat in realitate atunci cand este in preajma ta.
Iti face mereu complimente. "Arati bine azi" e doar un alt mod de a-ti spune “Imi place de tine”, “Sunt atras de tine."
Cand spune o gluma, tu esti prima persoana la care se uita asteptand o reactie.
Le pune mereu intrebari despre tine prietenilor vostri comuni. Stie ca acestia iti vor da raportul dar nu il intereseaza si, de ce i-ar pasa de vreme ce urmareste sa te cucereasca?
Te atinge mereu “neintentionat”, pe mana, pe umar, atunci cand vorbeste cu tine. E un semn foarte important ca te place, limbajul trupului spunandu-ti intotdeauna adevarul.
Te intreaba mereu ce crezi despre un anume tip sau altul. Vrea sa stie in acest fel daca iti place de cineva si in acelasi timp ce fel de barbati te atrag.
Iti aduce muzica, piese favorite de-ale lui.
Iti cere sfatul in ceea ce priveste alte femei. E un fel de a afla subtil ce iti place si ce nu si in acelasi timp de a incerca sa te faca geloasa.
Observa amanunte si isi aminteste chestii legate de tine pe care majoritatea oamenilor nici nu le-ar baga in seama. Ce ai purtat intr-o anumita zi, serialul sau filmul tau preferat, ce ai mancat ieri si asa mai departe. Atentie insa, daca stie despre tine lucruri pe care nu i le-ai spus sau nu sunt evidente, trebuie sa fi cu mare bagare de seama sa nu cumva sa fi dat peste un hartuitor.

| amalia025 a răspuns:

Pai... in primul rand el este genul de baiat timid? Poate i-a spus colegei tale ca nu te place fiind timid sau poate nu te place. Sunt multi baieti care fac asa, adica nu-ti spun ce simt pana ce nu sunt siguri. Dar poate fii si alta varianta aceea fiind ca el nu te place... eu sunt fata si nu stiu ce si cum gandeste un baiat dar iti urez bafta si vezi tu ce faci. happy