| RAY a întrebat:

Cum iti dai seama inca de la prima intalnire ca nu te place?

De ce o fata nu poate fi sincera, nu te plac si asta e, dar nu sa iti faci sperante si sa fii de fapt in zona prieteniei,

11 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nenorocirea este ca nu ii convine sa renunte foarte usor la un posibil iubit, tocmai de asta in friend zone se intra treptat.
In alta ordine de idei, ma simt foarte frustrat, am pus o intrebare la categoria religie si nu vrea nici un crestin fundamentalist sa imi explice. Crezi ca abuzez daca te rog sa te uiti? Vezi ca intrebarea e completa cu prima mea explicatie.

| Emma30555 a răspuns:

Multe vor sa fie diplomate crezând ca un refuz brutal e mai rău dar un băiat trebuie sa știe ca dacă nu vor sa se vadă cu el prea des nu vor sa se sărute după câteva întâlniri sau îl evita e destul de clar. Ar trebui și el sa fie direct și ca să se convingă sa o întrebe direct... Multe sunt confuze și nici ele nu știu din prima, vor sa-l cunoască mai bine sau vor sa dea o șansă chiar dacă nu îl place sperând ca în timp o sa-l placa și uneori se întâmplă și asa. Sunt cupluri care s-au format după mai mult timp... Unii care au răbdare chiar reușesc sa cucerească o fata care nu prea vrea dar sunt mai puține aceste cazuri e adevărat. Unele sunt directe și spun direct ca nu vor nimic dar alea chiar știu ca nu va fi nimic

| Laura927 a răspuns:

Pai nu te place pentru ca sigur a aflat ca te violezi singur hahahahaahahah

| RAY explică (pentru Laura927):

))))))))))))) laura fata rea

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Nu toate fetele iti ascund faptul ca nu te plac. Unele fete procedeaza astfel ca sa nu iti raneasca sentimentele cand de fapt se poate intampla ca acele fete sa faca mai mult rau decat bine. Cum iti dai seama ca nu te place? Dupa modul in care se poarta cu tine. Daca ea chiar este atenta la ceea ce spu tu-chiar daca sunt niste porcarii laughing), daca rade la glumele tale si mai ales daca te atinge. Nu uita ca nu e o tragedie. I se poate intampla oricarui baiat/barbat. Daca ea este atenta la altceva, daca rade doar din curtoazie sau daca iti spune ar trebui sa mai chemam pe cineva inseamna ca toate sansele ca voi sa ajungeti impreuna sunt destul de mici. Iti urez multa bafta si sper sa o gasesti pe fata norocoasa.

| RAY explică (pentru VALCUANDREI1994):

Mie nu-mi place chesti de genu, adevarul e crud, greu de digerat, sunt de acord, dar mai bine asa

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru RAY):

Stiu cum, dar trebuie sa te obisnuiesti cu faptul ca unele persoane prefera sa evite adevarul si sa foloseasca un tertip.

| Romanul86 a răspuns:

Evită să îți spună că nu le place de tine pentru că adoră să se învârtă băieți în jurul lor cum se învârte un satelit în jurul pământului.
Fi bad boy nu mai umbla după ea ca un cățeluș, fi dur, să vezi cum o să-i placă de tine. Fi „omul cavernelor" un pic, un pic mai mult.
Dă-te mare, fi șmecher, fi încrezut. La femei le e frică de gentlemani, ele vreau să te facă gentleman nu să fi tu așa.

| ShamelessQboy a răspuns:

Poate ea te vrea ca prieten, nu prieten intim.

| RAY explică (pentru ShamelessQboy):

Poate e satanista si vrea sa ma sacrifice in cimitir

| gabriielaaa a răspuns:

Pai una care te place zabeste e fericita ca te vede si isi doreste sa te auda sati vorbeasca iar una care nu e draguta dar nu e foarte ateta la tine nu te cauta ia si nu e foarte interesata de tine