| Vreausapot a întrebat:

Cum iti poti face o prietena?
Fetelor, voi dupa ce criterii alegeti baietii?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atractia este ceva involuntar nu noi alegem

| Vikaa a răspuns:

Suntem atatea fete cu diferite preferinte,depinde de fiecare fata ce-i place.
Mie-mi plac baietii inalti,adica mai inalti decat mine,bruneti/sateni,sa fie slim,sa nu fie cu un caracter jegos rau de tot,sa aiba bunul simt, sa nu fie tipul ala care cand ies cu el si prietenii lui sa se comporte ciudat, sa nu ma lase sa-l iau in brate sau sa-l sarut cand suntem in public si acasa sa-mi fie ca o pisica, bland si sa ceara atentie, altceva nu stiu ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a-ti face o prietena nu e nevoie de niciun fel de cunostinte sau sfaturi. Relatia dintre doi oameni este ceva ce exista si se dezvolta in mod natural, nu este o stiinta. Pe cat de banal poate parea, e cel mai corect sfat: fii tu insuti, fii natural, atata tot.
Criteriile, desigur, pot sa difere enorm de la o fata la alta. Insa tu esti facut pentru una, iar una este facuta pentru tine.
Concentreaza-te pe ce iti place tie, nu pe ce place altora, iar persoana potrivita va veni la un moment dat.
E cat se poate de gresit sa te schimbi pentru a placea cuiva, asta denota lipsa de integritate si de caracter. In plus, o prietena iti faci cand intalnesti pe cineva special, nu cand vrei, nu de plictiseala, nu de gura lumii.

| inflicted a răspuns:

Nu am criterii cat timp ma inteleg cu el si nu e un jegos

| mgtow a răspuns:

Prin puterea mintala o atragi in viata ta. Cauta in Youtube cum sa fi fericit prin atractia mintala

| Goddessss a răspuns:

Nu sunt anumite criterii. Fiecare fata e diferita.
Ca și fizic pot să îți recunosc că îmi plac blonzii cu ochi albastrii. Fiind destul de scunda, nu pot să aleg un tip exagerat de înalt. Maxim 1, 80...
Nu îmi plac mușchiuloșii, îmi plac băieții obișnuiți, slabuti.
Ca și trasaturi morale, cu toții le știm: sinceritatea, inteligenta, îndemânarea etc.
Depinde ft mult de multe aspecte, și da fizicul contează.