| anonim_4396 a întrebat:

Cum merge o relatie in care ea este mai mare decat el?

Răspuns Câştigător
| ada a răspuns:

Si totusi...cand vine vorba de un viitor... EL nu se vede...
Ii este frica de "criza barbatului la 40 de ani" cand eu voi avea 48...

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate sa mearga f. bine, daca ei se inteleg! (uita-te la Israela si tipul ei!) si se mai si potrivesc! (prietenii stiu de ce!), nu le pasa de gura rea, lumii, daca vizual /facvial, nu se prea vede, si altfel... diferenta nu se simte! Important e ceea ce au ei unul pentru celalalt, etc, cu exceptia faptului ca daca nu sunt independenti financiar, atunci sunt ceva...probleme! Bafta!

eileen
| eileen a răspuns:

Prietenul meu este mai mic decat mine cu 2 ani, ne intelegem foarte bine, cine ne vede crede ca el este mai mare ca minehee hee) importanta e comunicarea, dragostea, respectul si ce este scris pentru voihappy

| nicky a răspuns:

Foarte bine. Cand exista iubire, intelegere si comunicare nu conteaza varsta.

| ada a răspuns:

Poate merge mai bine decat una in care ea este mai mica decat el.Nu cred in regula asta stupida de varsta.

| beba a răspuns:

MinunathappyEu sunt mai mare decat el cu 5 ani, acest lucru nu se vede; daca nu ne intreaba nimeni ce varste avem, nu ar fi vizibila aceasta diferenta. Daca exista comunicare te asigur ca vei avea o relatie armonioasa.mai greu cu el ca pana se maturizeazahee hee. daca ai rabdare cu el, o sa iti fie bine in relatie, daca te deranjeaza de pe acum copilariile pe care le spune sau face, mai bine renunti. tu decizihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte bine! importanta este iubirea si intelegerea intre ei. nora mea este cu 4 ani mai mare decat baiatul meu si am fost fericita cand fiul meu s-a casatorit cu ea, pentru ca am vazut ca se iubesc si mi-am dat seama ca ea va fi o mama si o sotie buna si, nu m-am inselat. acum au 2 copii si sint fericiti la....10 ani de la casatorie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca nu conteaza dar e f important sa existe dragoste adevarata si incredere pentru ca la un moment dat vor avea probleme in ceea ce priveste gura lumii