| Alex a întrebat:

Cum ne gasim partenerul potrivit? Cum ne dam seama ca l-am gasit?
Cum e mai bine? Sa ne concentram cautarile asupra unei persoane care sa ne intre in gratii sau sa sarim din floare in floare sperand ca la un moment dat dam peste persoana potrivita? Sau stam cuminti asteptand sa se intample "de la sine"?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Le-am încercat pe toate 3. Toate 3 dau greş.
Şi totuşi, când mă aşteptam cel mai puţin, a doua a funcţionat dar nu pentru că îmi doream în mod expres să funcţioneze ci pur şi simplu a venit.
Aşa că, a doua combinat puţin cu a treia, au vagi şanse să meargă.
Spor!

| Floreenofficial a răspuns:

Mai stii care e faza? cand o gasesti pur si simplu stii ca e ea... laughing
nu am ce sa iti explic. o sa veziwinking

| Crisstina a răspuns:

Iubirea nu se cauta, se gaseste pur si simplu!happyDaca iti concentrezi cautarile asupra unei persoane e posibil sa fie in zadar, iar apoi sa iti dai seama ca a fost doar o pierdere de timp. Atata timp cat esti tanar, trebuie sa umbli din floare in floare, doar asa vei acumula experienta si vei gasi floarea ideala happy Totul se intampla cand nici nu te astepti!

| nuamnuvreau a răspuns:

Eu stau cumintita asteptand sa se intample de la sine. Daca va fi sa se intample o sa se intample, chiar daca uneori ma intreb cand si ma apuca nostalgiilelaughingUneori mai si fortez soarta si nu prea iese bine, asa ca m-am invatat mintelaughing