| Antisistem11 a întrebat:

Cum poate fi tratată obsesia sexuală?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergand la un psiholog sau psihiatru.
Evident depinde de gradul obsesiei.

| Mosotti a răspuns:

Nu e nimic rau sa vrei sex des si mult, e ceva placut si okey. Nu se prea trateaza, cine footacios, asa ramane toata viata.

| Werrich a răspuns:

Prin psihosexologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin Psihoterapie.

| Rhea44 a răspuns:

Cu sex dar acum depinde de varsta

| PaulCos a răspuns:

E putin prea mult spus obsesie si nu are alt leac decat sexul in sine. Poate singura situatie unde cauza trateaza efectul. Este o rotita importanta parte dintr-un magnific proiect divin, numit perpetuarea speciei aflat acum la stadiul atractiei ( de neoprit ) dintre sexe. Daca stramosii tai ar fi cautat si gasit acest leac, tu nu ai fi fost aici... cu aceasta intrebare.