| Seby88 a întrebat:

Cum pot afla daca o fata de care imi place ma place si ea fara sa o intreb asta? In autobuz se pune langa mine pe scaun de fiecare data si imi spune neata.De multe ori se uita la mine si cand ma uit si eu la ea isi intoarce privirea.Cum as putea fi sigur ca ma place sau nu ma place?

Răspuns Apreciat de Editori
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa incerci sa obtii mai mult, si vezi daca primesti.
Cheam-o undeva cu tine, unde crezi tu. Nu te sfatuiesc sa ceri un date din prima (suc, parc), incearca o activitate simpla, ori condu-o spre clasa/casa... Vezi tu. Incearca sa stai cu ea si in alt loc, vezi daca te accepta, iar daca da, poti sa o chemi la un "date". Dar incearca sa fii simplu, fa treaba asta sub pretextul unei prietenii. Daca sta cu tine si mai scapa cate un zambet rusinat, privire in ochi, apoi in pamant, vei sti sigur ca te place. Poate chiar te va cauta si ea/ va sta pe langa tine fara sa ii ceri asta.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Comunicarea... e cheia

| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat sa lasi si uiti de timiditate si rusine si sa o intrebi in mod direct ceea ce doresti sa afli chiar din gura fetei. Cu putin curaj si un pic de tupeu, in mod garantat vei reusi sa intretii o discutie, o conversatie asa cum este si normal sa se intample in astfel de situatii. Succes!

| Bozgi200 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu e asa indicat sa o ia tare dintr-o dată. Macar să încerce sa intre într-o discuție ușoară cu ea.

| Dorotheea21 a răspuns:

Ce ai descris ca se intampla sunt semne care arata sigur ca te place, ce vrei, sa ridice un stegulet pe care scrie: 'Te plac'?
Fa si tu cativa pasi, vorbeste mai mult cu ea.

| Isa149047392unicorns a răspuns:

Sunt față și mie mi s-a întâmplat dar cu un băiat poate poti gasi o persoană pe care o cunosti și e apropiată de aceea fata și așa poate acea persoană să o întrebe deoarece cunoscându-se va fi sinceră sau o poti întreba tu, nu ezita! Uneori adevărul e cea mai buna alegere