| Eduardul944 a întrebat:

Cum pot ejacula? Eu nu simt nimic decât plăcerea aceea si atat. Am 14 ani jumătate.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai orgasm, de obicei ejaculezi. Doar dacă încă nu ți s-au dezvoltat suficient testiculele e posibil să ai o oarecare întârziere.
Dar înainte de toate, trebuie să fii sigur că ajungi la orgasm. Abia pe urmă putem stabili dacă e sau nu „uscat".

| Eduardul944 explică (pentru mihai69):

Si cum pot avea acel orgasm?

| mihai69 a răspuns (pentru Eduardul944):

Deocamdată, (doar) prin masturbare. Dar e posibil ca tu să te oprești puțin înainte să se producă, poate din cauză că intensitatea din ce în ce mai mare a senzațiilor să devină greu de suportat. Sau poate te neliniștește... Noi nu avem de unde să știm.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Care placere? Cea de ejaculare sau cea de masturbare?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu ai avut niciodata ejaculare?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dar orgasm? Ca poti avea orgasm si fara ejaculare, asa zisul orgasm uscat.

| Eduardul944 explică:

Nu am ejaculat niciodată

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Eduardul944):

Dezvoltarea si maturizarea completa a glandelor seminale masculine formate din : vezicula seminala, prostata si cele 2 gonade/testicule si producerea primelor cantitati de sperma se realizeaza in jurul varstei de 14 ani. Insa in functie atat de dezvoltarea fizica cat si de momentul intrarii in perioada de pubertate, fata de varsta medie de 14 ani poate exista o abatere in +/1 chiar si de 1 an in privinta producerii spermei. Asa ca si in cazul tau, este posibil ca in urmatoarele luni sa glandele seminale sa-si inceapa activitatea si sa incepi sa ejaculezi sperma in momentul in care apare si simti placerea masturbarii. big grin Sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Eduardul944):

Orgasm poti sa ai si inainte de a aparea sperma. Orgasmul este o placere foarte mare - mult mai mare decat atunci cand ti-o freci - la care paricipa tot corpul.
E posibil sa fi avut orgasm, dar nu ti-ai dat seama, deoarece nu ai ejaculat.