| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot opri lichidul pre-ejaculator? Mă deranjează pentru că mereu curge și mă pătez.
Nu mă masturbez, ar trebui să încep? Am 17 ani!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru asta exista apa calda si sapun, sa te speli in fiecare zi pe penis si prin faldurile lui, fiindca erectiile spontane si ejacularea spontana (piolutiile nocturne) sunt perfect normale si naturale la varsta ta.
Tot ce ai de facut este sa te speli ZILNIC cu apa calda si sapun pe cus si prin faldurile lui, ca sa-l tii curat fiindca sperma uscata se transforma in smegma, care miroase foarte urat, dar care se poate intarii si produce iritatii pe cuc.

| mihai69 a răspuns:

Poți să te masturbezi dacă te simți excitat, dar asta nu îți va opri secreția de lichid preejaculator.
Pentru a evita să te pătezi, fie ții puța mereu în prezervativ, fie pui un protejslip.

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai cum sa oprești apariția lichidului preejaculator. Lasă-l sa curgă cât vrea. Asta înseamnă că organele tale sunt dezvoltate și funcționează normal. Nu îți recomand să te masturbezi. Masturbarea în exces, duce mai târziu la impotenta.

| Crackman a răspuns:

Pai esti prea plin si dai pe afara?

| Mar1cika a răspuns:

Ar trebui sa incepi sa te descoperi