| SarmalutaPuternica a întrebat:

Cum pot pedepsi un coleg pentru faptul ca am suferit enorm din cauza lui? Prin indiferenta?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. Depinde şi de el, dacă-i pasă de tine indiferenţa ta îl va rănii.

| neutrino a răspuns:

Printr-o mare iubire astfel incat el sa realizeze cat de mult a pierdut...

| SarmalutaPuternica explică (pentru neutrino):

Asta fac dar degeaba el e indiferent mereu l-am iubit dar nu e de ajuns aproape ca nici nu vede lucrul asta deci cum va realiza?

| Arkhasas a răspuns (pentru SarmalutaPuternica):

Eşti tu aşa de sigură că nu vede?

| h3r a răspuns:

Din toamnă, n-o să-l mai ajuți cu temele! O să-ți ducă lipsa, în cazul în care îți cerea temele, nu?

| ElenaSA a răspuns:

Te consumi sa te gandesti cum sa te razbuni, iar timpul trece in sens negativ si-ti faci rau.

| Arkhasas a răspuns:

Nu poţi. Răzbunarea pe termen lung te va distruge doar pe tine, nu pe el.

| LordCroft a răspuns:

Da sigur, nu-l baga in seama sa vezi ce o sa mai planga...NU pana nu ii dai una in gura nu o sa te simti mai bine happy

| alexandra1111124 a răspuns:

Depinde de coleg daca e mai sentimental dar daca e brutal nu merge cu indiferenta eu ti-o spun din propria experienta

| alexandra1111124 a răspuns (pentru SarmalutaPuternica):

Pai si cum te-ai gandit sa il rezolvi?

| SarmalutaPuternica explică (pentru alexandra1111124):

Cred ca cu indiferenta n-o sa-l mai privesc o sa vrea privirea mea dar eu nici no sa-l mai privesc o sa rad, voi vorbi cu majoritatea dar cu el nu iar ca sa-l oftic ma voi aranja.o sa-mi vad de treaba iar atunci va vedea ca uite "asta" care era moarta de mine ce-i cu ea de nici nu se uita la mine.cu timpul o sa observe schimbarea.Nu numai ca vreau sa-l oftic vreau sa ma regrete tarehappy

| SarmalutaPuternica explică (pentru SarmalutaPuternica):

Urmatorul pas in a il face sa regrete ca s-a despartit de tine, este ca in interiorul tau in inima ta sa fii puternica si pozitiva. Ar trebui sa iti administrezi toate gandurile si petrece tot timpul pentru a te imbunatati. Joaca rolul cel mai bun din tine! Acesta este cel mai bun timp pentru auto-imbunatatire! Petrece cat mai mult timp de a scapa de obiceiurile proaste care le ai ( si cred ca toti avem obiceiuri proaste, nu cred ca cineva este perfect. ) si lasa lumea sa vada cel mai bun din tine. Procedeaza in asa fel, ca sa iti planifici marea parte a timpului concentrandu-te pe cariera ta. Realizeaza ceva nou in viata ta, astfel incat poti fi mandra de tine. Iubeste-te pe tine insuti, si petrece ceva timp in lucrari sociale. Toate aceste lucruri cand le va auzi ex-ul tau il va face sa regrete ca s-a despartit de tine! Merge si in cazul in care n-am fost impreunahappy